Ugrás a tartalomra

Vaddisznót észlel? Segítse a MIÖR-t és a vadászokat!

Létrehozva
Folyamatos ládacsapdázással, szükség esetén pedig fegyverhasználattal gondoskodnak a miskolci önkormányzat által megbízott vadásztársaságok a vaddisznóállomány gyérítéséről - emlékeztet a Városháza.
Kép
Mocsári László idén januári felvétele egy Miskolcon kihelyezett vaddisznócsapáról

Mint arról beszámolnak: a belterületi állomány szabályozása érdekében az önkormányzat három vadásztársasággal működik együtt, amelynek szakemberei szükség esetén pedig intézkednek.

Vaddisznó, vagy az állat által okozott kár észlelése esetén az állampolgárok bejelentéseit továbbra is, elsősorban a Miskolci Önkormányzati Rendészet ingyenesen hívható zöld számán (06-80-46-00-46), vagy elektronikus levél formájában az ugyfelszolgalat@mior.hu e-mail címen várják - hívja fel a figyelmet a csütörtöki közlemény.

Ez is érdekelhet

Szigetelik az Avalon társasház homlokzatát
Daruzási munkálatok miatt ideiglenesen megváltozik a forgalmi rend a belvárosban
Miskolc
Folytatódik a toronydaru bontása a belvárosban csütörtök reggel. A munkálatok ideje alatt a Kálvin János utca - Toronyalja utca - Rákóczi Ferenc utca közötti szakaszon három forgalmi sávot ideiglenesen lezárnak, így csak egy-egy sávon haladhat mindkét irányból a forgalom.
Miskolc 21-es busz
Megállóhely-változás a 21-es és 21G-s autóbuszok vonalán
Miskolc
Július 30-án, csütörtökön 08:30-tól – várhatóan augusztus 1-jéig – darubontási munkálatok miatt megváltozik a Kálvin János utca forgalmi rendje. A korlátozás a Berekaljáról induló 21-es és az Újgyőri főtérről induló 21G-s autóbuszokat érinti.
Még nagyobb szabadságot kaptak a segítőkutyák
MiskolcSzabadidő
Egy vakvezető kutyás gazda kezdeményezésére már póráz és hám nélkül is sétálhatnak a segítőkutyák.
Új időpontban, kibővített tartalommal jön szeptemberben a Florens Otthon expo
MiskolcGazdaságSzabadidőKörnyezet
Szeptember 11-13. között a Generali Arénában és népkerti környezetében rendezik meg a Florens Otthon Expo-t.