Ugrás a tartalomra

A viharos szélre figyelmeztet Borsod-Abaúj-Zemplénben az Útinform

Létrehozva
Erős, viharos széllökésekre és porviharok miatt lecsökkenő látótávolságra figyelmeztetett szerdán az Útinfom a honlapján.

Azt írták, erős, viharos széllökésekre kell számítani elsősorban a Dunántúlon, főként a Badacsonyban és a Balaton-felvidéken, valamint a Tiszától keletre eső tájakon, továbbá Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében. A viharos erejű szél sok helyen hordja és viszi a homokot vagy a port, porvihart kavarva, így a látótávolság is lecsökkenhet a közutakon - hívták fel a figyelmet. Megjegyezték: a hegyvidéki, illetve a fákkal határolt utakon, illetve a mellékutakon bárhol lehet letöredezett faágakra vagy kidőlt fákra számítani.

Az Útinform azt kérte az útra kelőktől, vezessenek kellő figyelemmel.

Ez is érdekelhet

Baka András
Baka Andrást jelöli államfőnek a Tisza parlamenti frakciója
Belföld
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Kánikula Miskolc belvárosában
Ilyen idő vár ránk a hétvégén: átmenetileg visszaesik a hőmérséklet
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Hétvégén döntően 30 és 35 fok között alakul a csúcsérték, azonban ez csak átmeneti lesz, mert vasárnaptól ismét melegszik az idő.
Hétvégére enyhül a kánikula
BelföldKörnyezet
Bár a hőség enyhül a hétvégén, de továbbra is meleg idő lesz, szombaton elszórtan záporok, zivatarok is kialakulhatnak – derült ki a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
Három pontért utaznak Budapestre
BelföldSport
Labdarúgás: vasárnap késő délután idegenben szerepelnek a diósgyőriek.