Ugrás a tartalomra

Beer Miklós visszavonul, idősotthonba költözött

Létrehozva
Búcsúzik a nyilvánosságtól, nem ad több interjút, nem vállal szolgálatokat – esketést, keresztelőt, előadásokat – Beer Miklós.
Kép
Fotó: szemlelek.net

Beer Miklós a Szemléleknek elmondta: nem hirtelen döntésről van szó, több hónapja készült a visszavonulásra. A nyugalmazott katolikus püspök szerint az utóbbi hetek eseményei pedig megerősítették abban, hogy „nem bírja már azt a sok érdeklődést, felkérést, ami nyugdíjba vonulása után is folyamatosan áradt felé”.

Beer Miklós egy idősotthonba költözött, állítása szerint itt békére lelt, reméli, mostantól lesz ideje korábbi írásai, beszédei rendszerezésére, és ha ereje engedi, szívesen folytatja majd a videóüzenetek készítését is.

A nyugalmazott váci megyéspüspök nemrég arról nyilatkozott, hogy szerinte szemléletváltásra van szükség az egyházon belül, és arról is beszélt, nem érti, a katolikus egyház miért nem áll ki Iványi Gábor mellett. A Bese-ügy kapcsán pedig ő kért bocsánatot az egyház nevében.

Ez is érdekelhet

Újabb előadást tartanak a Miskolci Zsidó Múzeumban
EgyházMiskolc
A Miskolci Zsidó Múzeum Baráti Kör következő előadását január 22-én, csütörtökön tartják 17 órától.
A Megváltó születését ünnepelték a Belvárosi református templomban is
Egyház
A református hagyományokhoz híven december 25-én, 10 órakor tartottak karácsonyi istentiszteletet Miskolcon, a Belvárosi református templomban.
Képgaléria
Éjféli mise
Csendből születő ünnep – ilyen volt a szentmise a Mindszenti templomban
EgyházMiskolc
December 25-ére virradó éjszaka a szentesti szertartások Miskolcon is sokakat hívtak közös imádságra és elcsendesedésre.
Regeneráció az ünnepek alatt – Krisztus szelíd, mégis határozott szeretete
EgyházMiskolcBelföldVilág
Gerlai Pál evangélikus esperes ünnepi gondolatai.