Ugrás a tartalomra

Kiss Pál Tamás lőtávon belül kezdett Barcelonában

Létrehozva
A barcelonai szabadedzéssel pénteken reggel hivatalosan is kezdetét vette a 2012-es GP3-as évad. A 26 fõs mezõny kellemes idõben kezdhette meg a felkészülést a hétvége érdemi részére: az idõmérõ edzésre és a futamokra. A 45 perces tréning fõ célja alapvetõen nem a minél jobb köridõk hajszolása volt, hanem az autók tökéletes felkészítése, így Kiss Pál Tamásék is elsõsorban erre koncentráltak.
Kiss Pál Tamás jó hangulatban kezdte meg a munkát Barcelonában, hiszen tavaly, elsõ GP3-as idényében rögtön nyerni tudott itt, és a szezon elõtti teszten is kiválóan szerepelt a katalán pályán. A miskolci pilóta neve most pénteken is végig a leggyorsabbak között szerepelt az eredménylistán, és végül nyolc tizedmásodperces hátránnyal, a 9. helyen zárta az edzést. Úgy, hogy csak három csapat pilótái (MW Arden, Lotus GP, Carlin) tudtak jobb köridõt futni nála, saját csapattársainál pedig több, mint egy másodperccel bizonyult gyorsabbnak.

kisspalbarca_1.jpg

- Jól indult az edzés, és sokáig 4. voltam, de utána kicsit visszacsúsztunk, mert voltak, akik a végére idõzítették a saját gyorskörüket, amikor már tisztább volt a pálya. Idén a szabadedzéseken összesen egy szett gumit használhatunk fel, ezt kell beosztanunk a 45 perces etapra, ami persze lehetetlen, pláne itt Barcelonában, ahol már most reggel is olyan meleg volt, hogy két kör alatt teljesen elkoptak a gumik az autón. A második gyorskörömben futottam a legjobb idõmet, de akkor még elég poros volt a pálya, ezért úgy gondolom, hogy ez a 9. hely egy kicsit csalóka, és ennél elõrébb is végezhettünk volna, közelebb a többiekhez- értékelte a 2012-es szezon elsõ szabadedzésének eredményét az Atech CRS GP magyar pilótája.

kisspalbarca.jpg

Előre tekintve elmondta, alapvetõen jó irányban indultak el a beállításokkal. Ugyan nem volt minden tökéletes, de nincsenek sokkal lemaradva a többiektõl, úgyhogy innen abszolút meg lehet még fordítani a dolgok állását.

- Az egyetlen problémánkat az jelentette, hogy új elsõ féktárcsát tettünk az autóba, ami nem fogott úgy, ahogy szerettem volna, és végig kicsit elégedetlen voltam a fékhatással. Ha ezt az apró problémát orvosolni tudjuk, akkor az idõmérõ edzésen az ötbe kerülést mindenképp reális célkitûzésnek érzem. Van rá majdnem egy teljes napunk, hogy kielemezzük a most összegyûjtött adatokat, és természetesen azon leszünk, hogy ezt a nyolc tizedmásodperces hátrányt az elsõ helyezetthez képest szombaton teljesen eltüntessük - mondta hazánk egyetlen GP3-as futamgyõztese.

A hétvége programja szombat 9 óra 45 perckor az idõmérõ edzéssel, majd 17 óra 20 perckor az elsõ futammal folytatódik, míg a második futam vasárnap 9 óra 25 perckor startol el Barcelonában.

minap.hu