Ugrás a tartalomra

Az esős idő sem fogta vissza az Avasi Borangolást

Létrehozva
A változékony időjárás ellenére is sok látogatót vonzott a 14. Avasi Borangolás, ahol három napon át koncertek, gasztronómiai programok és borkóstolók várták az érdeklődőket az Avason.
Kép
borangolas_pentek_20260515-ot_32.jpg

A szervezők szerint bár a tavalyi vendégszámot valószínűleg nem sikerült meghaladni, a fesztivál így is népszerű és sikeres volt. Gyurcsik András, a Miskolci Borbarátok Társaságának elnökhelyettese, az Avasi Borangolás szóvivője elmondta: a csütörtöki nyitónapon kedvező volt az időjárás, pénteken azonban két nagyobb eső is megnehezítette a programokat.

– A pénteki napon volt két nagyobb eső etap, amikor mindenki bemenekült az ereszek alá vagy fedett helyre, de én azt gondolom, az is jó volt. A szombati nap pedig hiába volt néha csepergős, nagyon sokan kilátogattak – fogalmazott.

Hozzátette: az időjárás ellenére végig jó hangulat jellemezte a rendezvényt.

– Huszonkét helyszínen volt zenei kínálat kisebb-nagyobb színpadokkal, emellett mozgó zenészek is szórakoztatták a vendégeket. Amerre én jártam, a központi helyeken minden koncert teltházzal ment – mondta.

A szóvivő szerint a borászok is elégedetten zárhatták a hétvégét.

– Mindenkit mosolyogva, pohárral a kezében láttam sétálni az avasi pincefaluban, úgyhogy szerintem teljes siker volt az idei fesztiválunk is – hangsúlyozta.

Az idei Avasi Borangoláson mintegy 90 borász vett részt, a szervezők pedig már most a következő év programtervén dolgoznak. Gyurcsik András elmondta: a fesztivál lezárása után értékelik majd az idei rendezvényt, és a jövőben is szeretnék tovább fejleszteni a programot.

– Minden évben az a célunk, hogy fejlődjünk, legyen szó a biztonságról, a tájékoztató táblákról vagy a szolgáltatások fejlesztéséről. Igyekszünk minél magasabb színvonalú fesztivált biztosítani az idelátogatóknak – mondta.

Ez is érdekelhet

Hangfürdő az Avasi Arborétumban. Fotó: magánarchívum
Új fürdő hódít Miskolcon
MiskolcÉletmódEgészségSzabadidő
Nem vízben, hanem hangokban merülhetnek el az érdeklődők. A hangfürdő, vagy hangtálfürdő megtanít ellazulni és megnyugodni.
Útfelújítás az Avason
Aktuális közlekedési helyzet Miskolcon
Miskolc
A Pattantyús utca lezárása, az Avas főútjának felújítása, valamint számos városrészt érintő közterület-bontási és hibaelhárítási munkák miatt Miskolc több pontján kell forgalomkorlátozásokra és hosszabb menetidőre számítani.
Ideiglenes terelés és megállóhely-áthelyezés a 45-ös autóbuszvonalon
Miskolc
Építési munkálatok miatt időszakosan lezárják a Bogáncs utcai vasúti átjárót. Emiatt hétfőn, kedden és szerdán bizonos 45-ös autóbuszjáratok terelt útvonalon közlekednek.
Képgaléria
A Bartrók Béla Művelődési Ház belső tere
Urbex túra a Bartókban
MiskolcKultúra
A cikksorozatnak ebben a részében szó lesz arról, hogy mi köze a Bartóknak a Vasas Művelődési Házhoz, valamint miért jelent meg koksszal teli teherautó a ház mellett időről időre.