Ugrás a tartalomra

Mackó-váró születésnap a Miskolci Állatkertben

Létrehozva
Az ünnep a szeptemberben megérkező medvék apropóján, és az ehhez kapcsolódó játékok miatt kapta a „mackó-váró” jelzőt, tudtuk meg Takácsné Magi Zsuzsannától, a Miskolci Állatkert és Kultúrpark vezetőjétől. Hozzátette, a rendezvény főszervezője a Miskolci Állatkertészti Kultúráért Alapítvány volt.
– Különleges az idei születésnap a medvebocsok miatt. Reményeink szerint egy hónapon belül két kis macival gazdagodunk, ehhez azonban előtte kis átalakításokra volt szükség a medvekifutón. A két új jövevényről annyit kell tudni, hogy a lány testvérpár a koppenhágai állatkertben született másfél évvel ezelőtt. Már nagyon várjuk őket – mondta az állatkert vezetője.

vadaspark_29ev_120819_ja_4.jpg

A kétnapos rendezvény vasárnapi fő programjait élő állatbemutatók – többek között egerészölyv és teknősbéka – színesítették, de az állatkert partnerei, illetve zöld szervezetek is bemutatkoztak a környezettudatos szemléletformálás jegyében. A Magyar Madártani Egyesület mellett jelen volt a Miskolci Öko-Kör, a NAUTILUS Klaszter, a Miskolci Makogó Egyesület, a Miskolci Gombász Egyesület, a Bükki Fiatalok Természetjáró Egyesülete, a Rosvig Kft., és sokan mások. A gyerekekre is gondoltak természetesen, őket bioétel-kóstoló, arcfestő, pólófestés, bohóc, filmvetítések, zenekarok és néptáncbemutatók várták.

vadaspark_29ev_120819_ja_12.jpg

A második napon, augusztus 20-án az állatgondozók tortával kedveskednek majd az óránkénti látványetetésekkor az állatkert lakóinak, de lesz állatbemutató és mackó-váró játékok is apró ajándékokért a még üres medvekifutónál – ami a remények szerint azonban már nem sokáig marad lakó nélkül.

Preview Image


Kujan I.
Fotó: Juhász Á.