Ugrás a tartalomra

A 2010-es árhullámhoz volt hasonló a mostani a Sajón

Létrehozva
Véget ért az árhullám a Sajó-Hernád völgyében, sehol nincs már Magyarországon harmadfokú védekezés – közölte Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szóvivője szerdán az MTI-vel.

A szóvivő közleményében arra is kitért, hogy a következő napokban nem kell csapadékra számítani a vízgyűjtő területeken.

A vízügyi igazgatóságokról átrendelt szakemberekre már nincs szükség a védvonalon, szerda délelőtt az Országos Műszaki Irányító Törzs is befejezte működését – írta Siklós Gabriella.

Hozzátette: a múlt heti Sajó-Hernád-Bódva árvíz szinte ugyanannyi vizet hozott, mint a Sajó 2010-es árhulláma, de a fejlesztéseknek köszönhetően sokkal kevesebbszer kellett a vízügyi szakembereknek beavatkozniuk.

Ez is érdekelhet

Mindenki nagyszerűen érezte magát az ÉMÁSZ családi napján. Fotó: KT
„Mexikóban” napoztak az émászosok
Miskolc
Vállalati rendezvény: tizenkettedszer ünnepelt az áramszolgáltató.
jóga Morvai Tibor Aktív+ Szeleta Park_BNR
A Bükk kapujába vitték az AKTÍV+ programokat
MiskolcSportÉletmódEgészségSzabadidő
A Szeleta Parkban a mozgás, a természet és az aktív kikapcsolódás kerültek főszerepbe szombaton.
Képgaléria
XV. „Dunán innen, Tiszán túl”
Kárpát-medencei Ifjúsági Népművészeti Tehetségkutató
Döntő és Gálaműsor
Kárpát-medencei népművészeti tehetségek léptek színpadra Miskolcon
MiskolcKultúra
A Művészetek Házában 321 fiatal mutatta be tudását népdal, népzene, néptánc és népmese kategóriában.
Harmadfokú hőségriasztás: erre kérnek most mindenkit a vízművek
Miskolc
Felelős vízhasználatra kérik a lakosságot a hőség idején.