Ugrás a tartalomra

December 15-ig hosszabbították meg a diákigazolványok felhasználhatóságát

Létrehozva
A tanulók így még december közepéig utazhatnak a kedvezményesen a diákigazolványukkal a MÁV-START vonatain és a Volánbusz járatain,

Az Oktatási Hivatal rendelkezése alapján a 2019/2020-as tanévre, illetve a tanév első és második félévére szóló matricákkal ellátott igazolványok ebben az évben nem az általános szabálynak megfelelő időpontig, azaz október 31-ig, hanem december 15-ig érvényesek - írja keddi sajtóközleményében a a MÁV Kommunikációs Igazgatósága. 

December közepéig elfogadják azoktól a tanulóktól az oktatási intézmények által számukra elektronikusan elküldött, QR-kóddal ellátott, diákigazolványt helyettesítő igazolás otthon kinyomtatott változatát is, akik még nem kapták meg új diákigazolványukat.

A közlekedési társaságok arra kérik utasaikat, hogy – ha még nem tették meg – lehetőség szerint mielőbb intézkedjenek a kedvezményre jogosító okmányok érvényesítéséről.

Ez is érdekelhet

Anticiklon peremén található a Kárpát-medence
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Napos, gomolyfelhős idő várható, helyenként záporral, zivatarral. Vasárnap délutántól viszont hidegfront érkezik.
földrengés
Földrengés volt hajnalban
BelföldHavaria
Földrengés volt Magyarország és Horvátország határán.
napindito avas virágzás
Nagybetűs tavaszias időjárás vár ránk, de hamarosan jön a fordulat
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Hamísítatlan, nagybetűs tavaszi időben lesz részünk egészen vasárnap estig, amikor is hidegfront érkezhet csapadékkal és lehűléssel.
Sárgyűjtőhelyekkel is segíthetjük a fecskéket
BelföldKörnyezet
Hazatérő fecskéinknek az idei aszályos tavaszon ismét nehéz vagy éppen lehetetlen sarat találniuk, amivel tatarozhatnák, megépíthetnék fészkeiket, ha tudunk segítsünk nekik - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.