Ugrás a tartalomra

Gulyás: ha az operatív törzs azt javasolja, újra lehetnek határzárak

Létrehozva
Bár Magyarországon napról napra csökken a koronavírus-esetszám, a környező országok többségére ez nem igaz, ezért nem zárható ki, hogy a kormány az operatív törzs tanácsára szigorításokat vezet be, akár a következő napokban - mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön, a Kormányinfón.

Magyarországon csökken az aktív megbetegedések száma, de a környező országokban aggasztó adatok látnak napvilágot, mondta Gulyás Gergely, kiemelve a horvát, a szerb, a szlovák, az osztrák, a montenegrói, a cseh és a bolgár adatokat.

- A határok nyitva vannak, lehet külföldre menni, de itthon biztonságosabb - jelentette ki.
    
Hozzátette: ahol Magyarországon kisebb fertőzésgóc alakult ki, oda minden esetben külföldről hozták be a vírust. Hangsúlyozta: cél, hogy a hazai kedvező folyamatok ne forduljanak meg.

Ez is érdekelhet

Baka András
Baka Andrást jelöli államfőnek a Tisza parlamenti frakciója
Belföld
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Kánikula Miskolc belvárosában
Ilyen idő vár ránk a hétvégén: átmenetileg visszaesik a hőmérséklet
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Hétvégén döntően 30 és 35 fok között alakul a csúcsérték, azonban ez csak átmeneti lesz, mert vasárnaptól ismét melegszik az idő.
Hétvégére enyhül a kánikula
BelföldKörnyezet
Bár a hőség enyhül a hétvégén, de továbbra is meleg idő lesz, szombaton elszórtan záporok, zivatarok is kialakulhatnak – derült ki a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
Három pontért utaznak Budapestre
BelföldSport
Labdarúgás: vasárnap késő délután idegenben szerepelnek a diósgyőriek.