Ugrás a tartalomra

Kigyulladt egy miskolci társasház – egy ember életét vesztette a tűzben

Létrehozva
Vasárnap reggel fél 10 körül kigyulladt egy hétemeletes 16 lakásos társasház a József Attila utca 2. szám alatt. Elsődleges információink szerint egy földszinti társasházi lakás egyik helyiségének berendezési tárgyai kaptak lángra. Egy ember életét vesztette a tűzben.
Kép
Fotók: Beregi László

A tűzhöz a megyeszékhely hivatásos tűzoltóit riasztották, akik egy vízsugárral oltották el a lángokat, majd elvégezték a tűzzel érintett lakás átszellőztetését és átvizsgálását – közölte érdeklődésünkre a Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

A beavatkozás idejére a tizenhat lakásból 26 személy távozott ideiglenesen, akik rövid időn belül visszatérhettek otthonaikba.

Kép

– A tűz oltása közben az egyik földszinti lakásban egy idős nő holttestére bukkantak a szakemberek – tudtuk meg Varga Rudolftól, a Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferensétől.

A katasztrófavédelem és a rendőrség vizsgálja a tűz keletkezésének okát.

Kép

Ez is érdekelhet

A miskolci kerékpáros csapat tagjai vadregényes tájakon készültek a szezonra. Fotó: magánarchívum
Bibione környékén tekertek
MiskolcSport
Kerékpár: ismét Olaszországban edzőtáboroztak a Miskolci Road Cycling Club versenyzői.
A Deboti Racing Team hajója. Fotó: magánarchívum
Harmadik a Deboti Racing Team
MiskolcSportSzabadidő
Vitorlázás: Májusi Kilengés elnevezésű kétnapos verseny, Balaton.
Megújul az MVK utazástervezője: indul a MobilON+ alkalmazás tesztidőszaka
Megújul az MVK utazástervezője: indul a MobilON+ alkalmazás tesztidőszaka
Miskolc
A miskolci közösségi közlekedés új korszakba lép: 2026. május 26-án elindult az MVK Zrt. teljesen megújult mobilalkalmazása, a MobilON+.
Kiadták a figyelmeztetést: Miskolcot sem kerülik el a heves zivatarok?
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Figyelmeztető előrejelzést adtak ki Magyarország területére szerda éjfélig.