Ugrás a tartalomra

Mindenhol rendben megkezdődött a szavazás

Létrehozva
Valamennyi szavazókör rendben megnyílt az önkormányzati és nemzetiségi választáson, rendkívüli eseményről nem érkezett jelentés – közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szervezési főosztályának vezetője vasárnap reggel fél 7-kor az MTI-vel.

Mucsi Tamás elmondta: mind a 10 278 szavazókör rendben megkezdte a munkáját, biztosítottak a szavazás feltételei, az első választópolgárok mindenhol leadhatták a szavazatukat. Néhány helyen póttagot kellett bevonni, mert a szavazatszámláló bizottság tagja vasárnapra megbetegedett; erről soron kívül intézkedtek.

A szavazókörök zárásáig, este 7 óráig 8 millió 25 ezer választópolgárt várnak az urnákhoz - tette hozzá.

Ez is érdekelhet

Kánikulával indul a jövő hét, majd lehűlés érkezik
Belföld
A hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot, szerdán azonban hidegfronttal lehűlés érkezik és visszaesik a hőmérséklet, de csapadék nem várható – derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Pünkösd után nagy volumenű vágányfelújítást indít a MÁV
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A pünkösdi csúcsforgalom után megkezdődik a MÁV-nál a nyári vágányzárak időszaka, két nagy volumenű munkába kezdenek.
Berobban a nyár: nagyon erős UV-B sugárzás várható hétfőn
Belföld
Meghaladja a 7-es értéket.
Kálnoki Kis Attila az új sportért felelős államtitkár
BelföldSport
A Nemzeti Sport korábbi főszerkesztője lett az új sportért felelős államtitkár – derült ki a Magyar Közlöny legfrissebb számából.