Ugrás a tartalomra

Pihenőben az „Elit alakulat” - bezár a Papszeri kiállítási épület

Létrehozva
Nagy volumenű felújítási munkálatok előkészítése kezdődik, ezért 2019. április 1-től ideiglenesen bezár a Herman Ottó Múzeum Papszeri kiállítási épülete.
Kép

A jelenleg itt látható Elit alakulat – A Kárpát-medence leggazdagabb honfoglalás kori temetői című nagy sikerű, díjnyertes tárlatot, valamint az Egy miskolci nemes az országos politikában - Szemere Bertalan pályaképe és pályatársai című várostörténeti állandó kiállításokat a múzeum munkatársai a felújítási munkák előkészítése és kivitelezése idejére visszabontják, a műtárgyakat biztonságba helyezik.  Miskolc legrégebbi (15. századi) iskolaépületén – amely 1973-ig a Herman Ottó Múzeum igazgatóságának is otthont adott – az utóbbi évtizedekben csak részleges felújítási munkálatokat végeztek. Teljes körű, korszerűsítéssel is együtt járó állagmegóvásra, felújításra ez ideig még nem került sor.

Ez is érdekelhet

Március 15-ei ünnepség Hejőcsabán
Megemlékeztek Hejőcsabán is
Miskolc
Ünnepi megemlékezést tartottak a Gárdonyi Géza Művelődési Ház Országzászlójánál is. Az eseményen a résztvevők közösen tisztelegtek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hősei előtt.
Az egyetem legkiválóbb hallgatóit díjazták az ünnepi szenátusülésen
MiskolcOktatás
A Miskolci Egyetemen nyilvános ünnepi szenátusülés keretében emlékeztek az 1848/49-es forradalom és szabadságharcra péntek délelőtt az idén 291 éves alma mater díszaulájában.
Képgaléria
Március 15-ei ünnepség Diósgyőrben
Megemlékeztek a diósgyőri Országzászlónál
Miskolc
A diósgyőri Országzászlónál emlékeztek meg az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseiről péntek délelőtt.
Segít az MVK a szurkolók hazajutásában
Miskolc
Rásegítő járatokkal segíti az MVK a hazajutást a DVTK – Kazincbarcika meccs után pénteken.