Ugrás a tartalomra

Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar projektje

Létrehozva
Jelentős elismerést kapott a Miskolci Egyetem részvételével futó nemzetközi Horizon 2020 kutatási pályázat, az Európai Földtulajdonosok Szövetsége (European Landowner’ Organization) „Land and soil management” díját. Az elismerést április 9-én Brüsszelben Dobos Endre, a Miskolci Egyetem Földrajz-Geoinformatika Intézet tanszékvezető egyetemi docense vette át.
Kép

A győztes projekt egy társadalmi alapú, önkéntes adatgyűjtésen alapuló talajnedvesség-monitoring hálózat kiépítését tűzte ki céljául, amely adatot szolgáltat az Európai Űrügynökség részére, a talajhasználók felé, valamint a klímakutatás számára. A munkának nagyon sok szegmense van: a tudományosan megalapozott monitoring rendszer kiépítésén, illetve az adatokra épülő geoinformatikai, térképezési és adatértelmezési munkán kívül nagyon sok társadalmi, társadalomtudományi kihívás is részét képezi a projektnek.

Kép

Az optimális, talajkímélő és talajjavító, tudatos talajhasználaton, valamint a felelős, környezettudatos talajművelési technikák, technológiák elterjesztésén kívül a társadalmi bevonódás, érdekeltté tétel számos elemét dolgozta ki a projekt, ami a maga nemében egyedülállónak számít. A Miskolci Egyetem Földrajz-Geoinformatikai Intézetének munkatársai a talajtani és térinformatikai feladatokért voltak felelősek, de sikerült Magyarországot mint mintaablakot is bevonni a munkába. A győztes projekt konzorciumát tizennyolc partner alkotta, tíz ország részvételével.

Ez is érdekelhet

Évértékelő összbírói értekezletet tartottak a Miskolci Törvényszéken
MiskolcBelföld
A törvényszéki elnökök jogszabályi kötelezettségüknek tesznek eleget azzal, hogy évente egy alkalommal tájékoztatják az Országos Bírósági Hivatal elnökét és a törvényszék összbírói értekezletét az előző évi működésről, ügyforgalmi és gazdálkodási helyzetről.
Képgaléria
Miskolcon rendezték a „Kínai Híd” országos döntőjét
MiskolcOktatásKultúraSzabadidő
A Miskolci Egyetem adott otthont pénteken a „Kínai Híd” nemzetközi kínai nyelvi és kulturális tehetségkutató verseny magyarországi döntőjének. Az eseményt rekord számú intézmény és hallgató részvételével tartották meg, nyolc hazai tudományegyetem képviselői mérték össze tudásukat a Rendezvényközpontban.
Közösen szépítették a miskolci belvárost
Miskolc
Virágosítás, festés és térrendezés – péntek délután ismét közös munkával szépült Miskolc belvárosa.
Újabb digitális felületen a buszok és villamosok aktuális pozíciója
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Már a MÁV+ felületén és alkalmazásában is elérhetők az MVK valós idejű adatai.