Ugrás a tartalomra

Sanders nyerte meg a demokraták előválasztását Kaliforniában

Létrehozva
Az első részeredmények szerint Bernie Sanders vermonti szenátor nyerte meg az amerikai demokraták előválasztását Kaliforniában.
Kép

Az úgynevezett szuperkedden 14 amerikai tagállamban és egy tengerentúli területen voksoltak előválasztáson az amerikaiak, és a demokraták számára legfontosabb - mert az elnökválasztáshoz a legtöbb delegátust adó - államban, Kaliforniában, az első eredmények szerint Bernie Sanders győzött.

Az eredményt azért ítélik meg nagyon jelentősként az elemzők, mert a szintén most szavazó déli államokban ugyan Joe Biden volt alelnök tarolt, hét tagállamban is győzött, de a demokraták nyári elnökjelölt-állító konvenciójára legtöbb delegátust küldő két államban - Texasban és Kaliforniában - a jelek szerint a magát demokratikus szocialistának valló Sanders hódította meg a szavazókat.

A kevesebb izgalmat ígérő republikánus előválasztást Kaliforniában is Donald Trump elnök nyerte meg, neki azonban már nincs komoly riválisa pártján belül.

A végleges eredmények később várhatók.

A tavaszi előválasztások nyomán a két nagy párt nyáron tartja meg azt a tanácskozását, amelyen megválasztja jelöltjét a novemberi amerikai elnökválasztásra.

Ez is érdekelhet

Villanyoszlopnak hajtott egy autó Miskolcon
MiskolcBaleset
A Miskolci utcába riasztották a tűzoltókat a balesethez Szirmán. A helyszínre mentő is érkezett.
Szalamander
Forgalomkorlátozás a Szalamander idején
MiskolcOktatás
Szerdán a Miskolci Egyetem végzős hallgatóinak Szalamander felvonulása miatt 20:50-től várhatóan 21:05-ig a Tiszai pályaudvar irányába villamosok helyett villamospótló autóbuszok közlekednek a Malomszög utca és a Tiszai pályaudvar között.
Mostantól két héten át aszfaltozzák a 26-os út Miskolcon átvezető szakaszát
Miskolc
A HE-DO Építő Zrt. kivitelezésében újul meg a 26-os út Miskolc Plázától a Szentpéteri kapun át a „Miskolc vége” tábláig tartó szakasza.
Ilyen a miskolci rendész élete
Miskolc
A város lakóinak védelme, gyors segítségnyújtás, és a közbiztonság folyamatos erősítése – ezeket a célokat fogalmazta meg a Miskolci Önkormányzati Rendészet. Bepillantottunk egy napjukba.