Ugrás a tartalomra

Miskolcon a dél-koreai Asan város kórusa

Létrehozva
A Bartók Plusz Operafesztivál keretében Miskolcra érkezett a dél-koreai Asan város kórusa, az Asan Civic Choir. Hétfőn délután, a Belvárosi Református Templomban adott koncertet Miskolc testvérvárosának kórusa: műsorukban magyar szerzők művei, valamint koreai és magyar népdalfeldolgozások hangzottak el.
Preview Image
Mocsári László képgalériája!

Alakszai Zoltán, Miskolc város jegyzője köszöntőjében kiemelte: 2011 novemberében írta alá a két város vezetője, a testvérvárosi szerződést. – A testvérvárosi lét egyfelől az örömben való osztozást, másfelől a gyászban, a bánatban való osztozást is jelenti számunkra – fogalmazott. Mint mondta, Miskolc szeretné kifejezni együttérzését dél-koreai testvérei felé a három héttel ezelőtti, Dunán történt katasztrófa miatt. A jegyző továbbá kiemelte a Miskolc és Asan közötti példaértékű együttműködést: „a testvérvárosi szerződés aláírása óta eltelt évek alatt, szakembereink számos területen cseréltek tapasztalatot, kiemelt figyelmet szentelve annak, hogy rendszeresen bevonják a fiatal generációkat.”

Kép

Soonjung Kim, karvezető a Miskolc Televízió érdeklődésére elmondta: az volt az első benyomása, miután Miskolcra érkeztek, hogy a város tökéletes helyszíne az operafesztiválnak: nagyon békés a város, és nagyon boldog arcokat látott az utcákon. „Remélem, hogy a mi részvételünk is hozzájárulhat majd a fesztivál sikerességéhez.” Megtudtuk továbbá azt is, a kórus 2000-ben alakult, és évente több mint 80 koncertet tartanak.

Kép

Ez is érdekelhet

Kórusmű-pályázatot írtak ki Assisi Szent Ferenc emlékére Miskolcon
KultúraMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Zeneszerzőket várnak a IV. Miskolci Ars Sacra Fesztivál alkotói felhívására.
Rock’n’roll-lal készülnek ősbemutatóra
Kultúra
Különleges családi előadásra készül a Csodamalom Bábszínház: március 21-én, délelőtt fél 11-től mutatják be a Graffaló, avagy az Óriásfaló kisegér című bábmusicalt. Szilner Olivér rendezővel beszélgettünk.
Izraeli ízek költöztek a Zsidóházba
KultúraMiskolcBelföldVilágEgyház
Izraeli ételek elkészítését tanulhatták meg az érdeklődők vasárnap délután a miskolci Zsidóházban, ahol az „Izrael konyhája” című főzőtanfolyamot rendezték meg. A programot Sepsi Balázs séf vezette, aki a Vidék Íze magazin szakácsa és a Kóser Catering vezetője.
Esztenás táncház Miskolcon. Fotó: Grúz Bence
Van kilátás folytatásra
KultúraMiskolcÉletmód
Már az Esztenás nélkül is lenne Esztenás táncház Miskolcon. Tóth Arnold zenész és szervezővel beszélgettünk arról is, hogy bizony kineveltek egy újabb Esztenás generációt.