Ugrás a tartalomra

Szent Hedvigre emlékeztek a Diósgyőri várban

Létrehozva
2014-ben a vár kápolnáját Szent Hedvig tiszteletére szentelték fel. Vasárnap a lengyel királynőre emlékeztek a Diósgyőri várban.
Kép

Szent Hedvig Nagy Lajos király legkisebb leánya volt, aki apja halála után a lengyel trónt örökölte. Már életében szentként tisztelték, mivel sokat tett a litvánok keresztény hitre térítéséért. Ő maga az üdvöt és a kegyelmet hangsúlyozta, férje Jagelló Ulászló erőszakos módszereivel szemben.

Preview Image
Juhász Ákos képgalériája.

Nagy Lajos magyar és lengyel király legkisebb lányának emléknapját a Katolikus Egyházban július 18-án tartják, ennek apropóján a Diósgyőri várban vasárnap délelőtt 10 órától búcsúi szentmisével emlékeztek meg a lengyel nép által nagy becsben tartott szentéletű magyar királylányról. A misét követően Szent Hedvig legendás élete Lovász Emese régész előadásán elevenedett meg, majd Diósgyőri Aranysarkantyús Lovagrend tartott bemutatót. A lovagrend Szent Hedvig életének azt a mozzanatát idézte fel, amikor az első jegyese, Habsburg Vilmos utána ment Krakkóba, hogy érvényesítse összetartozásukat. Hedviggel azonban akkor már más tervei voltak a korabeli politikának és Vilmost fegyverrel űzték el a városból.

Ez is érdekelhet

fotók: Horváth Csongor
Miskolc ipari örökségének bemutatására írtak ki pályázatot
KultúraMiskolcBelföldKörnyezet
„Ipari örökség – élő tér: Miskolc múltja és jelene” címmel hirdetett országos fotópályázatot a CineFest Egyesület a Miskolci Fotóklub Egyesület együttműködésével.
Mikita Dorka Júlia
Ő Frankelda hangja
Kultúra
Egy miskolci színész szinkronizálja az új mesemusical főszereplőjét. Mikita Dorka Júlia mesélt a film látványvilágáról is, valamint elárulta, kinek kölcsönözné szívesen a hangját.
Képgaléria
Miskolci Dixieland Band a Mályi Plázson
A Miskolc Dixieland Band zenélt a Mályi Plázson
KultúraMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénSzabadidőBulvár
Különleges buli volt a RádióM Mályi Plázson szombat este.
Cannes - Román film nyerte az Arany Pálmát, orosz rendezőé a Nagydíj
KultúraVilág
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.