Ugrás a tartalomra

Építészeti vándorkiállítás érkezett Miskolcra

Létrehozva
A visegrádi négyek építészetéből nyújt ízelítőt a Kós házban újonnan nyílt kiállítás.
Preview Image
Mocsári László képgalériája a megnyitóról

A tárlaton Szlovákiából, Cseh-, Lengyel- és Magyarországról 4-4 kiválasztott épület látható. Köztük van olyan is, ami természetes anyagokból, természetbarát technikával, különleges formával készült.

A vándorkiállítást – ami egyebek között járt már Budapesten, Prágában, Krakkóban, Kassán, Pozsonyban, Bukarestben és Mariborban is – 2008. óta minden évben megrendezi a Magyar Építőművészek Szövetsége. Krizsán András Ybl-díjas építész, a szövetség elnöke a Miskolc Televízió Híradójának elmondta, a cél az volt, hogy „a hasonló kultúrájú visegrádi országok” adott évben született, megépült családi és társasházait bemutassák az érdeklődők számára.

– Bemutatjuk azt a teljesítményt, amit a cseh, a szlovák, a lengyel, és természetesen a magyar építészek abban az évben a kiemelkedőbb, legmagasabb szinten nyújtottak – fogalmazott.

A tárlat Miskolcon október 30-áig, hétköznapokon látogatható a Görgey utcai épületben.

Ez is érdekelhet

Meghalt Scherer Péter
KultúraBelföld
Május 19-én, délelőtt elhunyt Scherer Péter Jászai Mari-díjas színész.
Már negyed évszázada húzzák
KultúraMiskolcBelföldVilágBorsod-Abaúj-ZemplénSzabadidő
Huszonöt éves fennállását ünnepli május 21-én, csütörtökön este 7 órától az Anima Vonósnégyes a miskolci Zenepalota Bartók-termében. A Tavaszi Fesztivál kiemelt programja a koncert.
Megállított pillanatok – megnyílt Szarka János fotókiállítása az Ifiházban
KultúraMiskolc
„Megállított pillanatok” címmel nyílt fotókiállítás Szarka János alkotásaiból az Ifjúsági Ház galériájában kedden.
Vajon lesz-e jövőre is?
KultúraMiskolc
Hamarosan kihirdetik az új színházi évadot, a 2026/27-est, amiben valószínűleg helyet kap a Vasgyári eklogák is. A darab szerzőjével és rendezőjével beszélgettünk.