Ugrás a tartalomra

Szentmisével emlékeztek meg a Don-kanyarban elesettekről

Létrehozva
Hetvennyolc éve, január 12-én történt, hogy magyar katonák haltak meg vagy kerültek fogságba a Tiszára emlékeztető Don folyó mentén. Tiszteletükre városszerte sok megemlékezést tartottak Miskolcon, vasárnap a Szent Anna templomban.
Preview Image
Képgaléria! Fotó: Végh Csaba

Kegyelettel emlékezett a doni áttörés hetvennyolcadik évfordulójára a Történelmi Vitézi Rend. A Doni Bajtársak Szövetsége Miskolci Alcsoportja 2007-ben készített egy csapatzászlót, amit a vitézi rend megőrzésére bíztak – most ezzel tisztelegtek a hősök előtt. 

1943-ben a második világháború keleti frontján támadássorozatot indítottak a szovjetek, aminek következtében a több mint kétszázezer fős II. magyar hadseregnek több mint a fele odaveszett.

Ez is érdekelhet

Fiatal tehetségek a Csillagszínpadon
KultúraMiskolcSzabadidő
Tehetségkutató versenyt rendezett a Miskolci SZC Szentpáli István Technikum, ahol a diákok énekben, versmondásban és táncban is bemutathatták tudásukat.
Itt intimebb lesz
KultúraMiskolc
Új játszóhelyet avattak a TTH-ban szerdán. A Latabár-teremben megnyitották Éder Vera színészportré kiállítását is.
Így kezdték újra életüket
Kultúra
Különleges találkozásnak ad otthont a Grizzly: a „Kispénteki beszélgetések” sorozat jövő heti estjén két markáns személyiség osztja meg történetét a közönséggel. Vihula Mihajlo gitárművésszel és Jacsó Gizella „hivatásos túlélővel” beszélget a házigazda.
Halál a kávéházban
Kultúra
Nem, nem egy krimi címe ez, hanem egy programsorozat, ahol kávéházi keretek között beszélgetnek a résztvevők életről, halálról.