Ugrás a tartalomra

Világsztárok sora érkezik

Létrehozva
A Filharmónia Magyarország következő évadában kitűnő szólistákat és népszerű műveket hallhat majd a közönség; fiatal zenekarok, kortárs magyar szerző műve, szenvedélyes előadásmód és több világhírű hegedűművész is gazdagítja a hangversenybérletet.
Kép
Fotó: Beregi László

Öt előadással készül a Filharmónia Magyarország a szeptemberben kezdődő új évadra. Szamosi Szabolcs ügyvezető igazgató elmondta, nagy öröm, hogy a miskolci közönség szereti a klasszikus zenét, így hangversenyeik szinte mindig telt házasak. 

– Az első koncertünk október 26-án lesz, ahol a Liszt Ferenc Kamarazenekar játszik majd népszerű műveket a klasszikus kamarairodalomból. Következő programunkon Magyarország egyik legfiatalabb zenekara lép színpadra, és harmincas átlagéletkorukból eredően adnak egy szenvedélyes Berlioz-estet. Vásáry Tamást sem kell bemutatni a miskolci közönségnek, hiszen ismerik és nagyon szeretik. Ő a harmadik koncerten érkezik ide, februárban. Az ötödik hangverseny áprilisban a Budapesti Fesztiválzenekar tolmácsolásában lesz Sokszínű bécsi est címmel. Ezt is csak ajánlani tudom, mert a legtöbbet hallott dallamokat is olyan élettel telin játsszák, hogy az még becsukott szemmel is jól hallatszik. Velük jön majd egy világhírű hegedűművész, aki tizenkét éves kora úta nemzetközi versenyeken is győztesként szerepel – összegzett Szamosi Szabolcs, aki szándékosan hagyta ki a negyedik koncert leírását. Ezen ugyanis a Miskolci Szimfonikus Zenekar játszik majd, akikről ügyvezető igazgatójuk, Szászné Pónuzs Krisztina beszélt. 

Kép

– Évről évre különleges koncerteket szervez a Filharmónia Magyarország, mi pedig örülünk, hogy helyet kapunk ebben a kínálatban. Márciusban két orosz zeneszerző közé ékelődik egy kortárs magyar szerző műve. Hangversenyünkön a vendégként vissza-visszatérő Nyíregyházi Cantemus Kórust is hallgatja a közönség, akik idén is minőségi programsorozatot kapnak a bérlettel – mondta. 

Az öt előadáson túl már nyáron is élvezhetik a klasszikus zenét az érdeklődők: legközelebb szombaton várja őket az Óbudai Danubia Zenekar a Miskolci Csodamalom Bábszínházban a Muzsikáló Udvar sorozatban. Majd augusztusban az Orgonapontok lesznek, amit megkoronáz az Orgonák éjszakája.

Ez is érdekelhet

Tiszta lappal
KultúraMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Adyt idézi egy újonnan induló folyóirat, amit szakmai lapként aposztrofált Filip-Kégl Ildikó. Az íróval, költővel, kritikussal és irodalomszervezővel beszélgettünk az Észak-fokról és a hetekben kapott díjairól.
Egész héten hangos
KultúraMiskolcOktatásBorsod-Abaúj-Zemplén
Tizenhárom koncertet tartott a Miskolci Szimfonikus Zenekar a Művészetek Házában március 16–20. között. A nézőtér miskolci iskolák tanulóival telt meg.
Miskolciak intik csendre a hatvaniakat
Kultúra
Lélekemelő zenei esttel készül a húsvéti időszakra a Polifónia Vegyeskar: a hatvani templomban megrendezett nagyböjti áhítat a klasszikus egyházzene eszközeivel kínál elmélyülést az érdeklődőknek.
Kórusmű-pályázatot írtak ki Assisi Szent Ferenc emlékére Miskolcon
KultúraMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Zeneszerzőket várnak a IV. Miskolci Ars Sacra Fesztivál alkotói felhívására.