Ugrás a tartalomra

Halad a Szeleta Park Látogatóközpont építése

Létrehozva
Készül a főépület, amelyre már felkerültek a szigetelő panelek. A parkoló kialakítása és a tereprendezés is folyamatban van, melynek részeként napokon belül elbontják a korábbi bejárati építmény.

A Bükk hegység természeti kincseinek, kulturális örökségének bemutatása, a környezeti nevelési programok és rendezvények helyszíni elvárásainak a jelenlegi építmény nem felelt meg - tudatja a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság közleménye.

Az egykor jobb napokat megélt faszerkezetű és jórészt faanyagú felépítmény felett eljárt az idő és hosszas szakmai egyeztetések vezettek arra, hogy végül elbontsák azt. Az alapfalakat sajátos „archeológiai leletként” megtartják és belekomponálják a tájépítészeti kialakításba. A gyalogos főbejárat és kerékpáros belépési pont így továbbra is változatlan útvonalon halad, míg az alapfalak emlékeztetnek a híressé vált és organikus építészetben jelentős alkotásnak számító épületre.

Kép
Fotó: Bükki Nemzeti Park Igazgatóság

A Szeleta Park Látogatóközpont átadása a jövő évben várható.

Ez is érdekelhet

Vajon lesz-e jövőre is?
KultúraMiskolc
Hamarosan kihirdetik az új színházi évadot, a 2026/27-est, amiben valószínűleg helyet kap a Vasgyári eklogák is. A darab szerzőjével és rendezőjével beszélgettünk.
Képgaléria
Kézműves ünnep a Miskolci Galériában
Élővé teszik a népművészetet – zárult a régiós tárlat
KultúraMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénSzabadidő
Családi programmal zárult a XVIII. Élő Népművészet – Országos Népművészeti Kiállítás 2026 című pályázat Észak-Magyarország és Felvidék régió kiállítás szombaton a Miskolci Galériában.
Azt hirdette, amiben hitt
KultúraMiskolcSzabadidő
Hitelesség – így nevezik azt, amikor valaki tökéletesen azonosul az általa megfogalmazott gondolatokkal. Gubás Gabi személyesítette meg Polcz Alaine-t a TTH színpadán hétfőn.
Tiszta lappal
KultúraMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Adyt idézi egy újonnan induló folyóirat, amit szakmai lapként aposztrofált Filip-Kégl Ildikó. Az íróval, költővel, kritikussal és irodalomszervezővel beszélgettünk az Észak-fokról és a hetekben kapott díjairól.