„Európa újra mozizni megy!” – Hetedik alkalommal várja a művészmozik és az európai filmek rajongóit az Európai Art Mozi Nap, amelyet november 13-án vasárnap 38 ország több száz art mozijában rendeznek meg, többek között a CINE-MIS Nonprofit Kft. által üzemeltetett Művészetek Háza Uránia és Béke Art Mozitermekben.
Az Art Mozik Nemzetközi Szövetsége (CICAE) és az Europa Cinemas hálózat kezdeményezésére elindított, határokon átívelő esemény célja, hogy felhívja a figyelmet a művészmozik, mint kulturális és közösségi terek fontosságára és az európai filmművészet sokszínűségére. A résztvevő mozik – köztük csaknem az összes magyarországi art mozi – ezen a napon speciális filmkínálattal, fesztiváldíjas filmkülönlegességek premier előtti vetítésével várják a közönséget. Idén a hazai programban a Cannes-ban, Berlinben, Velencében díjazott filmdrámáktól a romantikus vígjátékon és zenés dokumentumfilmen át családi kalandfilmig változatos műfajokban izgalmas új alkotások szerepelnek, nemzetközi koprodukciók és új magyar filmek egyaránt.
A 7. Európai Art Mozi Nap programja az Uránia és Béke Art Mozitermekben
Uránia Art Moziterem:
17:30 – A kis Winnetou (magyarul beszélő német családi kalandfilm, 103 perc, 2021)
19:30 – Isten földje (feliratos dán-izlandi-francia-svéd film, 138 perc, 2022)
Béke Art Moziterem:
16:45 – Alcarrás (feliratos spanyol-olasz film, 120 perc, 2022)
A 18. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál Kitekintő Programjának filmje
19:45 – Jövő nyár (magyar film, 73 perc, 2022)
Részletes program és filmismertetők a www.cinemis.hu-n olvashatók.
Jegyek elővételben kaphatók a Művészetek Háza Mozi jegypénztárában, a Rákóczi utca 5. szám alatt. Nyitvatartási idő: minden nap 15:30-20:30 között.
További információk az eseményről itt és itt.
Európai Art Mozi Napot tartanak vasárnap a Művészetek Házában
Ez is érdekelhet
Megállított pillanatok – megnyílt Szarka János fotókiállítása az Ifiházban
„Megállított pillanatok” címmel nyílt fotókiállítás Szarka János alkotásaiból az Ifjúsági Ház galériájában kedden.
Vajon lesz-e jövőre is?
Hamarosan kihirdetik az új színházi évadot, a 2026/27-est, amiben valószínűleg helyet kap a Vasgyári eklogák is. A darab szerzőjével és rendezőjével beszélgettünk.
Élővé teszik a népművészetet – zárult a régiós tárlat
Családi programmal zárult a XVIII. Élő Népművészet – Országos Népművészeti Kiállítás 2026 című pályázat Észak-Magyarország és Felvidék régió kiállítás szombaton a Miskolci Galériában.
Azt hirdette, amiben hitt
Hitelesség – így nevezik azt, amikor valaki tökéletesen azonosul az általa megfogalmazott gondolatokkal. Gubás Gabi személyesítette meg Polcz Alaine-t a TTH színpadán hétfőn.