Ugrás a tartalomra

Koncerttel zárult a második miskolci Hangszínhely Fesztivál

Létrehozva
A zene és a képzőművészet találkozását ötvöző rendezvénysorozat több napig tartott Miskolcon.
Kép
Fotó: Mocsári László

A művészetkedvelő látogatók három napon keresztül barangolhattak a zene és a képzőművészet varázslatos világában, miközben megtapasztalhatták annak variációit, hogy miként kapcsolódhat egymással és miként hathat egymásra a két művészeti ág. 

A különféle képzőművészet ágakat és az eltérő zene stílusokat felsorakoztató rendezvény programjait Miskolc belvárosának különböző kulturális helyszínein tartották meg. A fesztivál részeként, a Miskolci Galériában pénteken megnyílt II. Hangszín Kiállítás a zene és a képzőművészet találkozását fejezték ki egy-egy alkotásban. 

Tavalyhoz hasonlóan, idén is többen ragadtak ecsetet, hogy pompázatos színekkel ráfesthessék elképzelésüket a Csengey-kerítés egy-egy elemére. 

Preview Image
Mocsári László fotógalériája
Preview Image
Juhász Ákos képgalériája

 

Ez is érdekelhet

Egész héten hangos
KultúraMiskolcOktatásBorsod-Abaúj-Zemplén
Tizenhárom koncertet tartott a Miskolci Szimfonikus Zenekar a Művészetek Házában március 16–20. között. A nézőtér miskolci iskolák tanulóival telt meg.
Miskolciak intik csendre a hatvaniakat
Kultúra
Lélekemelő zenei esttel készül a húsvéti időszakra a Polifónia Vegyeskar: a hatvani templomban megrendezett nagyböjti áhítat a klasszikus egyházzene eszközeivel kínál elmélyülést az érdeklődőknek.
Kórusmű-pályázatot írtak ki Assisi Szent Ferenc emlékére Miskolcon
KultúraMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Zeneszerzőket várnak a IV. Miskolci Ars Sacra Fesztivál alkotói felhívására.
Rock’n’roll-lal készülnek ősbemutatóra
Kultúra
Különleges családi előadásra készül a Csodamalom Bábszínház: március 21-én, délelőtt fél 11-től mutatják be a Graffaló, avagy az Óriásfaló kisegér című bábmusicalt. Szilner Olivér rendezővel beszélgettünk.