A felvételen jól beazonosítható a színház tornya és a Minorita, a belvárosi református, valamint a görögkeleti templom tornyai is, mint ahogyan a Pannónia szálló és a Sötétkapu is.
A mai Művészetek Háza, vagyis az eredetileg Uránia, később Béke mozi épülete sem látható, helyén egy épületegyüttes van, melyben a feliratok szerint Giret Béla és Bendrin Béla üzletei működtek. Az nem tudható, hogy a képeslap alapjául szolgáló felvétel pontosan mikor készült, az viszont biztos, hogy 1925 előtt, hiszen ebben az évben készült el Árva Pál tervei alapján a régi moziépület (amit 2005-2006-ban alakítottak át művészeti központtá). Illetve az is biztos, hogy 1898 után, hiszen a régi és az új felvétel is a Lévay József Református Gimnázium épületének egyik második emeleti tanterméből készült.
Akkor és most: látkép a Lévayból
Ez is érdekelhet
Cannes - Román film nyerte az Arany Pálmát, orosz rendezőé a Nagydíj
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Meghalt Scherer Péter
Május 19-én, délelőtt elhunyt Scherer Péter Jászai Mari-díjas színész.
Már negyed évszázada húzzák
Huszonöt éves fennállását ünnepli május 21-én, csütörtökön este 7 órától az Anima Vonósnégyes a miskolci Zenepalota Bartók-termében. A Tavaszi Fesztivál kiemelt programja a koncert.
Megállított pillanatok – megnyílt Szarka János fotókiállítása az Ifiházban
„Megállított pillanatok” címmel nyílt fotókiállítás Szarka János alkotásaiból az Ifjúsági Ház galériájában kedden.