Ugrás a tartalomra

Komolyat zúztak a srácok: elődöntőbe jutott a miskolci Here We Are zenekar (videóval)

Létrehozva
Elsőként jutott tovább az elődöntőbe az Együtt egyedül című szerzeményével a Here We Are miskolci zenekar a Dal 2024 harmadik fordulójából. 



A rendkívül erős és szoros mezőnyből negyvennyolc ponttal, elsőként továbbjutott zenekarról Németh Alajos Lojzi azt mondta, hogy aki még nem hallott rockzenét az most megkapta. Na, ez a rockzenekar gyerekek! Fantasztikusak voltatok! Olyan énekhanggal találkoztunk, amilyen kevés van ezen a pályán. Kívánom, hogy az EDDA nyomdokain járjatok. Ferenczi György szerint pedig néhány éven belül nemzetközi szinten is elismert zenekarrá válhat a miskolci trió. A zsűri többi tagja hurrikán, virulens, terrorisztikus jelzőkkel illette az előadást.
 
– Elképesztően jó érzés volt a színpadon állni – nyilatkozta portálunknak Kacsenyák Gábor a zenekar énekese, a Miskolci Nemzeti Színház énekkari művésze.

A számot az elődöntőben ballada műfajban kell előadnia a bandának. – Nagyon örülünk neki, mert a dal szövege és alapvető dallama lírikus, így könnyen átültethető balladai stílusba, amelyet már ki is próbáltunk decemberben az M2 Petőfi TV Akusztik című műsorában az A38 hajó színpadán – fogalmazott Kacsenyák Gábor.

A Here We Are formáció (Kacsenyák Gábor, Zsarnai Dávid, Zán Tamás) március 8-án este a Kocsonyafesztiválon is fellép a Miskolc színpadon. Kacsenyák Gábor elmondása szerint érdemes lesz elmenni a koncertjükre, amelyre már készülnek, és nagyon várják, hogy Miskolcon is játszanak egy hatalmasat.

(Borítókép: Here We Are FB)

Ez is érdekelhet

Szabó Máté rendezésében látható a Sybill című operett Miskolcon
Kultúra
Október 10-én mutatja be a Miskolci Nemzeti Színház a Sybill című operettet Szabó Máté rendezésében. A miskolci társulat ismét egy grandiózus produkcióra készül, melyet annak is érdemes megnéznie, aki még csak ismerkedik az operett műfajával.
Válogatás a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál sikereiből
Kultúra
Idén szeptemberben rendezték meg a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivált, ahol hazai és külföldi alkotások egyaránt bemutatkoztak. A fesztivál több kiemelkedő filmje most újra látható lesz a Miskolci Művészetek Háza Uránia és Béke Art Mozitermeiben.
Zrínyi Miklós rombolta le a világ leghosszabb folyami hídját
KultúraOktatásKultúraSzabadidőTudományBulvár
Mérnöki rekordok a magyar történelemből: a világ legnagyobb ágyúja, Európa legmagasabb építménye, és a kontinens első metrója.
Elhunyt Koós Boglárka (frissítve!)
KultúraBelföld
27 éves volt. A Miskolci Nemzeti Színház is részvétét fejezte ki.