A Művészetek Házába várja Beethoven rajongóit városunk büszkesége, a Miskolci Szimfonikus Zenekar április 8-án, hétfőn, a Szimfonikus bérletük hetedik koncertjére. Vendégük ezúttal a Magyar Rádió énekkara, a zenekart a világhírű olasz karmester, Marco Balderi dirigálja, aki több alkalommal vezényelte már a miskolci szimfonikusokat. Műsoron Beethoven 6. szimfóniája és C-dúr miséje szerepel. A koncert már-már kötelező program Beethoven szerelmesei számára.
Április 22-én a jubileumi évad Yamaha bérletének harmadik, zárókoncertjére kerül sor, amely ezúttal is a zongora köré épül. A zenekar vendége két ózdi születésű művész: Farkas Gábor (zongora) ma már a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanszékvezető tanára, Farkas Róbert pedig a MÁV Szimfonikusok vezető karmestere. Chopin és Rahmanyinov csodálatos művei csendülnek fel a koncerten, melyen a zenekar a Yamaha bérletét búcsúztatja, hiszen a következő évad vadonatúj sorozatokat tartogat.
Április 28-án, vasárnap ismét a legkisebbeké a főszerep: a tavaszi Ciróka Babakoncert kihagyhatatlan alkalom, hogy a kúszó-totyogó apróságokat elvarázsolja az élő zene. Mesés koncert az egész családnak délelőtt és délután is, megegyező programmal.
Zenei zsongás a szimfonikusokkal
Létrehozva
    
  Áprilisban sem maradunk komoly- és kevésbé komoly zenei csemegék nélkül.
Ez is érdekelhet
 
Szabó Máté rendezésében látható a Sybill című operett Miskolcon
      Október 10-én mutatja be a Miskolci Nemzeti Színház a Sybill című operettet Szabó Máté rendezésében. A miskolci társulat ismét egy grandiózus produkcióra készül, melyet annak is érdemes megnéznie, aki még csak ismerkedik az operett műfajával.
         
       
Válogatás a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál sikereiből
      Idén szeptemberben rendezték meg a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivált, ahol hazai és külföldi alkotások egyaránt bemutatkoztak. A fesztivál több kiemelkedő filmje most újra látható lesz a Miskolci Művészetek Háza Uránia és Béke Art Mozitermeiben.
         
       
Elhunyt Koós Boglárka (frissítve!)
      27 éves volt. A Miskolci Nemzeti Színház is részvétét fejezte ki.
         
       
  