Bár a Városház tér és a Kis-Hunyad utca sarkán álló épületet a legtöbben csak a földszintjén a kilencvenes évek vége óta ott működő pizzériáról nevezik el, az épület eredeti neve: Radvány-ház, amit tulajdonosa, Radvány István után kapott. Ő 1896-ban építtette fel az egyemeletes házat. Radvány a Borsod-Miskolczi Gőzmalom Rt. igazgatója, a Hitelintézet alelnöke, a Miskolczi Takarékpénztár elnöke és a miskolci Kereskedelmi és Iparkamara elnöke volt. A tulajdonoson kívül itt lakott még Bulyovszky Gusztáv, a Miskolci Nemzeti Kaszinó igazgatója és Holländer Béla, az Ügyvédi Kamara elnöke is. A Városház tér 2. szám alatti eklektikus stílusú épület magas lábazata a 4. szám épületéhez illeszkedik, és gazdagon strukturált homlokzati díszeivel kitűnik környezetéből. A ház főbejárata a keleti oldalon nyílik. Korábban itt vizsgáztatta elsősegélyből a tanulókat a Magyar Vöröskereszt, de a pizzéria mellett közjegyzői iroda is működik az épületben.
Akkor és most…: A Radvány-palota
Kapcsolódó cikkek
Ez is érdekelhet

Szabó Máté rendezésében látható a Sybill című operett Miskolcon
Október 10-én mutatja be a Miskolci Nemzeti Színház a Sybill című operettet Szabó Máté rendezésében. A miskolci társulat ismét egy grandiózus produkcióra készül, melyet annak is érdemes megnéznie, aki még csak ismerkedik az operett műfajával.

Válogatás a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál sikereiből
Idén szeptemberben rendezték meg a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivált, ahol hazai és külföldi alkotások egyaránt bemutatkoztak. A fesztivál több kiemelkedő filmje most újra látható lesz a Miskolci Művészetek Háza Uránia és Béke Art Mozitermeiben.

Elhunyt Koós Boglárka (frissítve!)
27 éves volt. A Miskolci Nemzeti Színház is részvétét fejezte ki.