Ugrás a tartalomra

Szerethető – a 20. Cinefest egyik díjnyertes alkotását mutatják be az Urániában

Létrehozva
Az egyebek mellett a a Pressburger Imre-díjat is elnyerő norvég film vetítése után az alkotást Szolnoki Beáta pár- és családterapeutával beszélhetik meg a résztvevők. 
Kép

A huszadik Cinefest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál egyik díjnyertes alkotását, a Szerethetők című feliratos norvég filmet mutatják be január 18-án, délután fél hattól a Miskolc Művészetek Háza Uránia Art mozitermében – írja közleményében a létesítményt üzemeltető Cine-Mis Nonpforit Kft. 

Szerethető
feliratos norvég film, 101 perc, 2024 (16 éven aluliak számára nem ajánlott)
Rendező: Lilja Ingolfsdottir
Szereplők: Helga Guren, Kyrre Haugen Sydness, Oddgeir Thune, Heidi Gjermundsen

A négygyerekes norvég nő, Maria mindennapjai az anyaság és karrier közötti zsonglőrködéssel telnek, miközben második férje, Sigmund állandóan úton van a munkája miatt. Bár a házasságuk kezdetén minden a szerelemről és a harmóniáról szólt, az évek során elkezdtek megjelenni a repedések a kapcsolatukon. Egy nap hatalmas veszekedés tör ki köztük. Sigmund bejelenti, hogy válni szeretne, Maria pedig kénytelen szembenézni a legnagyobb félelmeivel. Segíthet-e a terápia a gyógyulásban és a veszteség utáni talpraállásban?

A Szerethető című film egy szakítás története, amely bemutatja az önismeret felé vezető utat és a tudat alatt követett mintákkal való megküzdés belső folyamatait.

A vetítés után lehetőség nyílik arra, hogy a filmben felvetett témákat moderátor segítségével egy szakértővel, Szolnoki Beáta pár- és családterapeutával beszéljük meg. 

Kép

A 20. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon a Szerethető című film több rangos elismerést is elnyert, köztük a fesztivál Fődíját és a Pressburger Imre-díjat.  A Nemzetközi Art Mozi Szövetség, a CICAE elismerését is ez az alkotás kapta. A Nemzetközi Ökumenikus Zsűri díját is a Szerethető kapta.

Az előadásokra jegyek foglalhatók a www.cinemis.hu honlapon vagy elővételben vásárolhatók a mozi jegypénztárában, nyitvatartási időben (minden nap 15:30-20:30 között a Rákóczi utca 5. szám alatt). 
 

Ez is érdekelhet

Egy húsbavágó kötet: Zsidók egy arab országban
KultúraMiskolc
A szerző az MCC eseményén beszélt a mai izraeli-iráni háborúról, amely szerinte újabb zsidóellenességhez, illetve egy nagyobb migrációshullám elindításához is vezethet.
A miskolci színész, akire vadásznak a díjak
KultúraMiskolc
A nagybányán tartott nemzetközi színházi fesztiválon Harsányi Attila átvette az Atelier Kiválósági Díjat, amit most első ízben adtak oda magyarországi színésznek.
Miskolcra érkezik a Kincsem musical
Kultúra
Augusztusban válogatott szereplőgárdával a Lovagi Tornák Terére jön a Kincsem musical, a Nemzeti Lovas Színház előadásában.
Kaláka
Június végén lesz a 45. Kaláka Fesztivál
KultúraBelföldKultúra
Gryllus Dániel, a Kaláka együttes alapító tagja elmondta: ezúttal is az Érsekkert lesz a hagyományosan a folk műfaj színes palettáját felvonultató seregszemle fő helyszíne június 26-29. között.