Ugrás a tartalomra

Pokoli kánikula vár ránk a nyáron

Létrehozva
Ráadásul a hőség a szokásosnál is tartósabbnak ígérkezik…

Hamarosan óriási fordulatot vesz az időjárásunk: a hűvös, esős időt alig több mint egy hét múlva felváltja a kánikula, és szélsőségesen forró nyár áll előttünk.

A hőség idén a szokásosnál is tartósabbnak ígérkezik, többször 38 fok fölötti maximumok várhatók Magyarországon, írja a Ripost az AccuWeather előrejelzése alapján.

A nyíregyházi Dávid Mihály naptára is forró nyarat jelez előre. Az általa készített hőmérsékleti grafikon szerint június közepén pár nap lehűlés várható, de utána hamar 30 fok fölé emelkedik a napi középhőmérséklet.

Kisebb lehűlésektől eltekintve egészen augusztus 20-ig 25 fok fölött marad. A legnagyobb hőhullám július első felében várható.

Ez is érdekelhet

„A böjt hatására az ember gondolatvilága elkezd megtisztulni”
MiskolcEgyház
Milyen az Istennek tetsző böjt? Ezt is megtudhattuk Meleg Attila református lelkipásztortól, aki maga is gyakorlott böjtölő.
Megtartotta második ülését a választási bizottság az 1-es választókerületben
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Pénteken ismét összeült a helyi választási bizottság a Városházán, hogy döntsön az egyik jelölt nyilvántartásba vételéről.
Unimate
Országos döntőre készülnek a miskolci diákok
MiskolcSzabadidőTudomány
Robotépítő és programozó versenyt rendeztek Miskolcon február első hétvégéjén, ahol gyerekek és fiatalok mérték össze tudásukat. Most az országos döntőre készülnek a miskolci diákok.
Symphonic Salsa varázsolta el a miskolci közönséget
MiskolcKultúra
Különleges hangulatú crossover koncerttel lépett színpadra csütörtök este a Miskolci Szimfonikus Zenekar: a Symphonic Salsa esten a Klazz Brothers és a Cuba Percussion közreműködésével a klasszikus zene és a latin ritmusok találkoztak.