Ugrás a tartalomra

Miskolciak az ország legjobb járművezetői között!

Létrehozva
Miskolc és az MVK Zrt. volt a házigazdája a közösségi közlekedési járművezetők országos versenyének, amelyet 22. alkalommal rendeztek meg. Az ország minden területéről érkező versenyzők három kategóriában – autóbusz, trolibusz és villamos – mérték össze elméleti és gyakorlati tudásukat.
Preview Image
Mocsári László képgalériája!

Az idei megmérettetésre 46 csapat nevezett be, köztük négy MVK-s páros. A járművezetők országos versenye fontos esemény a közlekedési társaságok életében. A versennyel a közlekedési társaságok és a járművezetők sokat tesznek a közlekedés- és utasbiztonság javulásáért. A viadalon a sofőrök ugyanis sokat tanulnak egymástól.

A találkozó jó alkalom arra, hogy népszerűsítse a járművezetői hivatást, ami nem könnyű, viszont érdekes és felelősségteljes munka. Idén a versenyt a miskolci közlekedési vállalat a nagyközönség számára is nyilvánossá tette, azért, hogy ezt a szép hivatást minél szélesebb körben megismerjék az érdeklődők.

Kép

Az országos megmérettetésen megjelent járművezetők minden szempontból a szakma csúcsát képviselik, ezért az MVK Zrt. bízik benne, hogy a versenyzők, a résztvevők és a látogatók szép élményekkel, hasznos tapasztalatokkal távoztak Miskolcról.

Május 23-án a trolibuszvezetők gyakorlati versenyét a BKV Zrt. Zách utcai trolibusz telephelyén megtartották, az elméleti versenyre – minden kategóriában – pedig május 31-én, Miskolcon került sor, ahogy a villamos és autóbusz gyakorlati versenyekre is.

Kép

Demeter Péter, az MVK Zrt. vezérigazgatója kifejtette: a helyi közösségi közlekedési eszközöket 2,5 milliárd utas vette igénybe, az elmúlt évben. – Ahhoz, hogy ez balesetmentes legyen, kiváló, és felkészült szakemberekre van szükség: ez a verseny is erről szól – fogalmazott. 

Juhász János üzemgazdálkodási és szolgáltatási igazgatója kifejtette, a versenyen résztvevő járművezetők a stakna csúcsát képviselik. – Három helyszínen, két autóbuszos pályán, illetve egy villamosos pályán zajlanak a gyakorlati versenyek – részletezte.

Kép

Belák Tibor a BKV csapat egyik tagja, a Miskolc Televízió érdeklődésére elmondta, nagyon nehéz volt ez a verseny. – A gyakorlatban, a való életben ennyire nehéz feladatok nincsenek, ez egy speciális közeg – nyilatkozta.

A verseny végeredménye:

AUTÓBUSZ KATEGÓRIA:

· I. helyezett: az MVK Zrt. járművezetői: Borsos István és Gara Csaba

·II. helyezett: a BKV Zrt. járművezetői: Haibach János és Szebeni Attila

· III. helyezett: a BKV Zrt. járművezetői: Szakács Péter és Varga Zoltán

Kép
Forrás: MVK Zrt.

VlLLAMOS KATEGÓRIA:

·  I. helyezett: a DKV Zrt. járművezetői: Orlik Balázs és Gombos Pál

·  II. helyezett: a Szegedi Közlekedési Kft. járművezetői: Hajnal Zoltán és Garamvölgyi István Péter

· III. helyezett: az MVK Zrt. járművezetői: Simon Gábor és Csík Dániel

 

TROLIBUSZ KATEGÓRIA:

· I. helyezett: a BKV Zrt. járművezetői: Őri Attila és Kovács József

· II. helyezett: a BKV Zrt. járművezetői: Barta Viktor és Ordos Ildikó

·III. helyezett: a DKV Zrt. járművezetői: Máthé Norbert és Zsákai István.

Kép

2019-ben először egyéni díjakat is kihirdettek:

·Magyarország legjobb autóbuszvezetője: MVK Zrt. járművezetője: Gara Csaba,

·Magyarország legjobb villamosvezetője: a Szegedi Közlekedési Kft. járművezetője: Garamvölgyi István Péter

·Magyarország legjobb trolibuszvezetője: a DKV Zrt. járművezetője: Zsákai István

· Miskolc legjobb autóbuszvezetője: Gara Csaba

· Miskolc legjobb villamosvezetője: Simon Gábor

Ez is érdekelhet

Japán minifesztivál az Egyetemvárosban
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Kulturális és gasztroélmény-programokat kínáló minifesztivált rendezett pénteken a Japán Nagykövetség a Miskolci Egyetemen.
Újabb indulók a 2-es választókerületben is
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Megtartotta második ülését a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei 2-es számú Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottság péntek délután.
Képgaléria
Az Avasi kilátó is színesbe öltözik a Ritka Betegségek Világnapján
MiskolcEgészség
Február utolsó napja a Ritka Betegségek Világnapja, amelyet idén tizenkilencedik alkalommal rendeznek meg világszerte.
„A böjt hatására az ember gondolatvilága elkezd megtisztulni”
MiskolcEgyház
Milyen az Istennek tetsző böjt? Ezt is megtudhattuk Meleg Attila református lelkipásztortól, aki maga is gyakorlott böjtölő.