Ugrás a tartalomra

Hőségriadó, vörös kód: „Az élet védelme az első"

Létrehozva
Egyre durvább a kánikula Magyarországon. A hőségriadó mellett már az úgynevezett vörös kódot is kiadták szerda délután, közölte az M1 Híradója.
Kép

Csütörtökön a napi középhőmérséklet az ország nagy részén meghaladhatja a 25 fokot, délen és keleten a 27 fokot is – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Leginkább az Észak-Dunántúlon illetve a középső országrészben a legnagyobb az esély zivatarok előfordulására. Kísérőjelenségként viharos szél – 60-80 km/h – és jégeső társulhat hozzájuk.

Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként a szélerősödés, jégeső! – írták.

Egyre durvább a kánikula Magyarországon. A hőségriadó mellett már az úgynevezett vörös kódot is kiadták szerda délután, közölte az M1 Híradója.

Fülöp Attila szociális ügyekért felelős államtitkár az M1-en azt mondta, hogy a vörös kód vasárnap éjfélig érvényes. A kánikula alatt hűvös szállást kell biztosítani a hajléktalanoknak. Ahogy fogalmazott: kánikulában is az élet védelme az első.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Húsvéti hangverseny
Gazdag májusi programkínálattal folytatódik a tavaszi fesztivál Miskolcon
MiskolcKultúraSzabadidő
Az V. Miskolci Egyetemi Tavaszi Fesztivál már eddig is számos zenei élményt kínált, a java azonban még hátra van. Májusban koncertek, jubileumi hangversenyek és jótékonysági estek sora várja az érdeklődőket.
Tóth-Szántai József Juhász Roland
Egyeztetés a miskolci fejlesztésekről: a város jövőjéről tárgyalt a polgármester és az országgyűlési képviselő
Miskolc
Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere a város aktuális beruházásairól és hosszú távú fejlesztési terveiről egyeztetett Juhász Roland országgyűlési képviselővel.
A sajtótájékoztató szereplői (balról): Solymosi Konrád, Bíró Tibor, Somogyi László, Nagy Ottó. Fotó: KT
Bükk Kupa: Újdonságokkal rukkolnak elő
MiskolcSportÉletmódEgészségSzabadidő
Kerékpár: a szervezők azt ígérik, hogy szintet lép a Bükk Kupa.
útfelújítás Avas Fotó: Osztie Tibor
Kezdődik az Avason a Szentgyörgy-Klapka-Pattantyús utak felújítása
Miskolc
Májusban kezdődik az avasi úthálózat átfogó felújítása.