Ugrás a tartalomra

Amfetaminnal kereskedtek Miskolcon – letartóztatásukat rendelte el a bíróság

Létrehozva
A Miskolci Járásbíróság nyomozási bírája egy hónapra rendelte el annak a két nőnek és egy férfinak a letartóztatását, akik a gyanú szerint júliusban több alkalommal is kábítószert értékesítettek egymás között és ismeretlen személyeknek Miskolcon.
Kép
Képünk csak illusztráció

A rendelkezésre álló adatok szerint az egyik nő már hosszabb ideje, kifejezetten értékesítés céljából szerezte be a kábítószert, amit főként a gyanúsítottak másik női tagjának adott el. Végül a nő harmadik társuknak adta tovább az amfetamint, hogy azt rendszeresen teríteni tudják Miskolcon. Az eladásra szánt speed grammját 4.000,- forintért, míg a tabletták darabját 3.500,- forintért adták el.

A gyanúsítottakkal szemben kereskedéssel elkövetett kábítószer-kereskedelem miatt indult büntetőeljárás, mely 2 évtől 8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető, ezért a bíróság álláspontja szerint megalapozottan feltehető, hogy a gyanúsítottak félve a várható büntetéstől megszöknének vagy elrejtőznének a hatóságok elől. Az sem zárható ki, hogy szabadlábon hagyásuk esetén a tanúk befolyásolásával, a tárgyi bizonyítékok megsemmisítésével veszélyeztetnék a büntetőeljárás sikerét, illetve újabb bűncselekményt követnének el.

A bíróság ezért úgy látta, hogy az eljárás eredményessége a gyanúsítottak szabadságának enyhébb korlátozásával nem biztosítható, így szeptember 1-ig letartóztatásukat rendelte el. A bíróság végzése nem vált véglegessé, az ellen fellebbezést jelentettek be.

Ez is érdekelhet

Fotók: Osztie Tibor
Hétvégén is vár Miskolc kedvenc programja
MiskolcSzabadidő
Ha június harmadik hétvégéje, akkor Miskolci Termelői Nap.
Képgaléria
Fazekas-nap
Bohemian Betyar, cukoreső és habparti - Fergeteges volt az idei Fazekas-nap
MiskolcOktatásSzabadidő
Csengő helyett trombitaszó szólt szerda reggel a Fazekas Utcai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában. Így indult a Fazekas-nap, és csak ezután jött a java.
Avasi útfelújítás
Közlekedési információk Miskolcról csütörtökön
Miskolc
Folytatódik Miskolcon az útfelújítási program, amelynek keretében megkezdődött az Avas főútjának teljes körű felújítása.
Képgaléria
MLSZ vármegyei éremátadó ünnepség
Érem és serlegeső a díjkiosztó ünnepségen
MiskolcSport
Miskolcon csütörtökön délután tartották a Magyar Labdarúgó Szövetség Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Igazgatóságának hagyományos éremátadóját.