Ugrás a tartalomra

Málnás bomba bazsalikommal – ez az idei országtorta

Létrehozva
Többféle málnás textúra, roppanós réteg, bazsalikomos ganache. Modern és egyszerre retro a Boldogasszony csipkéje, Magyarország tortája. 2019-ben a dunaföldvári Tóth Norbert cukrászmester remekét kóstolhatják az államalapítás ünnepén az édesszájúak. Miskolcon is készülnek már a tortacsodák.
Kép

Kristálycukor, invertcukor, fehér csokoládé, málnapüré, vaj, egész tojás, citromhéj és ropogós ostya. Ezek az ország idei tortájának legfőbb alapanyagai. Egyszerűnek tűnik, mégis az egyik legösszetettebb torta az idei választott. Ráadásul egy zöldfűszernövényként sikeres karriert befutó összetevő is van a süteményben. Különlegessége ugyanis a frissen szedett bazsalikom, ami a cukrásziparban egészen újdonságnak számít Horváth Zsolt cukrászmester szerint.

A bazsalikom új területen, az édességiparban is bizonyít Tóth Norbert tortájának köszönhetően. A Boldogasszony csipkéjében viszont más különlegesség is van. - Amikor a piskóta le van kenve, ez egy ropogós réteg lesz, így nem benne van a krémben a ropogós réteg, hanem alul lesz, és ez lesz megkenve még málnazselével. Így épül fel a torta tehát a megszokottaktól eltérően. Tavaly, tavalyelőtt a ropogós réteg mindig a torta közepében volt található - magyarázta a Kisgergely Cukrászda szakembere.

Kép

A Boldogasszony csipkéje igazi málnabomba. A gyümölcs többek között por, krém és lekvár formájában is jelen van benne. Minden rétegben megmutatja magát. Retro hangulatot a torta tetején lévő formák segítségével kap az egyébként letisztult, modern hangulatú torta.

Horváth Zsolt szerint nagyon nehéz elkészííteni. - Hétféle főzési folyamatból áll össze és egy sütésiből. Körülbelül 8-9 órát vesz igénybe, mivel a krémeknek hűlni kell, addig nem lehet őket felhasználni.

Kép

A cukrászmester szerint az ízek nagyon harmonikusak, jól sikerült tortának véli az idei győztest. Ezúttal 31 torta közül választotta ki a zsűri az ország tortáját. A dunaföldvári Tóth Cukrászda cukrászmesterének alkotása lett a befutó. Tóth Norbert Boldogasszony csipkéjét már elkezdték sütni az államalapítás ünnepére. A miskolci cukrászdában háromezer-háromszáz szelettel és száz tortával készülnek.

Ez is érdekelhet

Sorra érkeznek a virágfák a miskolci városrészekbe
Miskolc
A miskolciak sorra osztják meg örömhírként: érkeznek a virágfák szerte a városrészekbe.
Képgaléria
Régiségvásár
Ilyen volt a júliusi régiségvásár (képgalériával)
MiskolcSzabadidő
Ahogy megszokhattuk, ha a hónap első vasárnapja, akkor Régiségvásár Miskolc belvárosában. Ezúttal is kinn járt fotóriporterünk, a legjobb képeiből mutatunk egy csokorra valót.
Akkor és most – autójavító a Zsolcai kapuban
MiskolcKultúra
A heti képpárunkon a néhai AFIT, vagyis az Autófenntartó Ipari Tröszt XVI. számú Autójavító Vállalatának központja látható.
A jogász válaszol: a bírósági ítélkezési szünet
Miskolc
Mi az ítélkezési szünet és milyen szabályok vonatkoznak erre az időszakra? Rovatunkban a héten erre válaszol Strassburger Gyula ügyvéd.