Ugrás a tartalomra

Már a dél-borsodi térség is a MiReHuhoz tartozik

Létrehozva
A napokban született egy megállapodás a Miskolci Hulladékgazdálkodási Társulás és a MiReHu Nonprofit Kft. között, miszerint a MiReHu a dél-borsodi térség településein is kiosztja a szelektív gyűjtőedényeket.
Kép
Fotó: Juhász Ákos

Ladányi Roland, a MiReHu Nonprofit Kft. ügyvezetője elmondta, az elmúlt években több fejlesztés valósult meg Miskolcon. – Itt is és a környéken élők is edényeket kaptak a szelektív hulladékgyűjtéshez. Emellett a zsákos szelektív gyűjtés is rendelkezésre állt – fogalmazott az ügyvezető.

2014-től a MiReHu Nonprofit Kft. végzi a szelektív hulladékgyűjtést a térségben, azóta a begyűjtött mennyiség két és félszeresét gyűjti össze, ami nagyon kiemelkedő szám, országosan is a legtöbb szelektív hulladékot összegyűjtő települések közé tartozik Miskolc.

Kép

– A MiReHu Nonprofit Kft. hatvankét településen gyűjti be a szelektív hulladékot, a dél-borsodival együtt még több szelektív hulladék érkezik majd be a telephelyre – mondta Ladányi Roland, aki hozzátette, a következő lépés egy miskolci fejlesztés lesz. – A gyűjtőszigetek mellett a társasházak saját gyűjtőedénnyel is rendelkezhetnek, reményeink szerint már szeptemberben.

Az ügyvezető a zöldhulladék gyűjtése kapcsán elmondta, limit nélküli rendszerük van, az országban egyedülállóan. – Amennyit a lakos kitesz, annyi hulladékot hozunk el. Itt több ezer tonnával nő évente a visszagyűjtött mennyiség. Az igazi roham most indul majd ősszel. Idén is december 15-éig gyűjtjük be a zöldhulladékot – nyilatkozott Ladányi Roland.

Ez is érdekelhet

Vallott a volt MNB-elnök: rejtett miskolci szálait fedte fel
MiskolcBelföldGazdaságBorsod-Abaúj-ZemplénVéleménySzabadidőTudományBulvár
Május 11-e, Miskolc város napja közeledtével korábbi díszpolgárokat kérdeztünk arról, milyen személyes élmények és emlékek kötik őket a városhoz. A megszólalók történeteiből kirajzolódik: Miskolc nemcsak lakóhely, hanem sorsfordító tér, inspiráció és közösség is egyben – ki-ki a maga életútján találta meg benne a kapcsolódási pontokat.
Veszítettek a Farkasok
MiskolcSport
Kosárlabda: NB I/B, Piros csoport, rájátszás, 2. forduló, 3. mérkőzés:
sima hazai győzelem született.
Folytatódik az útfelújítási program Miskolcon
Miskolc
A Miskolci Városgazda fokozott óvatosságra inti a közlekedőket, hiszen munkatársaival közterületi munkálatokat végez szerda reggel.
NKA Universitas Pécs - DVTK HunTherm Fotó: MKOSZ
Esélye sem volt a Diósgyőrnek, újabb ezüst
MiskolcSport
A DVTK HunTherm a bajnoki döntő harmadik meccsét játszotta. Az NKA Universitas Pécs ezúttal is legyőzte a DVTK HunTherm együttesét, így utóbbiaknak be kellett érniük az ezüstéremmel.