Ugrás a tartalomra

Legyen a Diósgyőri vár az Év Turisztikai Attrakciója!

Létrehozva
Ha lenyűgözte a királynék vára, akkor ne habozzon, ragadja meg a billentyűzetet és szavazzon, hogy Diósgyőr vára legyen az Év Turisztikai Attrakciója a szállás.hu játékán! Aki voksol, mindenképpen jól jár, hiszen a szavazók között 16 wellness hétvégét sorsolnak majd ki.

Szavazni október 31-ig ITT lehet.

Kép

A Diósgyőri vár a Bükk hegység csodálatos természeti környezetének köszönhetően már a középkorban is kedvelt úti cél volt. Napjainkban, már nem a királyi család és népes udvartartása, hanem látogatók tömege érkezik, hogy betekintést nyerjenek a középkor világába és gyönyörködjenek a hegyoldal lábánál fekvő palota magával ragadó látványában.

Az ide érkező vendégeket elbűvölik a berendezett enteriőrök. Közép-Európa legnagyobb lovagterme; a korabeli várépítészetben is ritkaságnak számító kétszintes várkápolna; a királynék luxus lakosztálya; a fűszerek terme vagy a fémműves műhely. A vár termeit udvarhölgyek és lovagok kíséretében fedezhetik fel az érdeklődők, akik izgalmas és szórakoztató módon mesélnek a falak között zajló diplomáciai eseményekről, szövődő szerelmekről, intrikákról, cselszövésekről, a középkori mindennapokról.

A „királynék jegyruhája” most szavazatokat vár, hogy elfoglalja méltó helyét Magyarország turisztikai attrakciói között.

Ez is érdekelhet

Válogatás a 98. Oscar-gála nagysikerű alkotásaiból a Művészetek Házában
MiskolcKultúra
Az idén március 16-án megrendezett 98. Oscar-gálán, több kategóriában jelölt filmalkotásaiból mutatnak be április 16-22. között, a Művészetek Háza mozitermeiben.
véradás
A Miskolci Egyetem is csatlakozik a Felsőoktatási Véradó Hetekhez
MiskolcEgészség
A Miskolci Egyetemen április 14-én és 15-én 9:30 és 13:30 között várják a véradókat.
M30 megnyitás
Miskolc határában kedden lezárják az M30-as autópálya le és felhajtó szakaszait
Miskolc
Felújítási munkálatok miatt lezárják az M30-as autópályán az országhatár felé vezető oldalon a Miskolc-kelet Felsőzsolca csomópont lehajtó ágait április 14. és 25. között, valamint május 6. és 19. között, illetve április 14. és május 6. között a felhajtó ágat – adott tájékoztatást az MKIF Magyar-Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.
Rendhagyó versprojekt a MiReHu-tól a magyar költészet napján
Miskolc
A versrészleteket tartalmazó kukamatricák kihelyezése mellett a társaság felkérésére Jacsó Pál miskolci kortárs költő is verset írt az alkalomra.