Ugrás a tartalomra

Soós Attila: elkészült a Veres-csomag, jönnek a megszorítások?!

Létrehozva
Veres Pál nem hirdetett – szakemberek számára értékelhető – gazdasági programot, csak kampányígéreteket tett. Az ígéretek által elköltött összeg számításaink szerint eléri a város teljes éves költségvetését, a 100 milliárd forintot – fogalmazott keddi sajtótájékoztatóján a Fidesz miskolci frakcióvezetője.

Soós Attila felvetette: a kérdés az, hogy mindezt miből akarja finanszírozni? Elmondta, Veres Pál „a közösségi oldalakon közzétett bejegyzésében, churchilli magasságokba került, és úgy fogalmazott, nem ígérhet mást, csak vért, verítéket, könnyeket. Egy másik bejegyzése szerint pedig „karcsúbb holdingot akar”. Ez vajon megszorításokat jelent? Vagy leépítéseket? Vagy mindkettőt? Mire gondoljunk? – vetette fel.

– Ezekből tehát egyenesen következhet számunkra, hogy Veres Pál folytatni akarja a gyurcsányi gazdaságpolitikát. Azt a megszorító politikát akarják folytatni, amiben Gyurcsányék háromszorosára emelték a gáz, kétszeresére az áram árát, eszerint pedig minden bizonnyal véget kíván vetni a rezsicsökkentés politikájának Miskolcon – tette hozzá Soós Attila.

Úgy fogalmazott, „nyilvánvalóan az ígéreteihez szükséges költségvetési pénzt adó- és bérleti díj emeléséből gondolja fedezni, mert ekkora összeget véleményünk szerint másból előteremteni nem lehet. Ennek alapján joggal gondolhatjuk, hogy vélhetően meg akarja emelni a lakások, az üzletek, a garázsok bérleti díját is. Drágulna a tömegközlekedés és többet kellene fizetni a parkolásért is? Veres Pál talán vissza akarja tehát hozni a szocialisták korábban már egyszer országosan megbukott ötletét, a mindenki által fizetendő ingatlanadót? Azon vagyunk, hogy ne így legyen – hangoztatta a fideszes frakcióvezető.

Azzal zárta sajtótájékoztatóját Soós Attila, hogy Miskolc fejlődik, adóemelések és eladósodás nélkül is.

Ez is érdekelhet

Búvárok dolgoznak a Barlangfürdőt tápláló termálkútban
MiskolcKörnyezet
Huszonnégy méter merülés, tizenkét méter úszás átlósan, és már ott is vannak a merülő szakemberek a miskolctapolcai Barlangfürdőt meleg termálvízzel ellátó földalatti barlangban.
Vasárnaptól nyári időszámítás szerint közlekednek az MVK járatai
Miskolc
A téli időszámítás március utolsó vasárnapján véget ér, ezért március 29-én (vasárnap) hajnali kettőről háromra kell állítani az órát.
Más és más lesz a fiókokban
MiskolcKultúra
A húsvétra készülődés mellett helyet kap a frankofónia, a lengyel–magyar barátság megünneplése és egy rajzpályázat is. A miskolci könyvtárak és fiókkönyvtárak szinte mindennap várják látogatóikat. Brézai Zoltánnal beszélgettünk.
Kurucz helyett Bódi
MiskolcSport
Változás történt az MVSC-Miskolc focicsapatának kispadján.