Ugrás a tartalomra

Megkezdődik a II. János Pál pápa tér felújítása

Létrehozva
Lépcsőzetes lejárat a Szinva felé, új kandeláberek és utcabútorok, több zöld felület és egyedi fák, burkolatba süllyesztett szökőkút – többek között ez várja majd a II. János Pál pápa tér felújítása után az arra járókat.
Kép

A II. János Pál pápa tér lépcsőzetes süllyesztést kap a Szinva-patak medre felé, mellyel a zöldterület közvetlen kapcsolatba kerül a vízfelülettel. A téren újonnan kialakított sétányok mentén kandeláberek, utcabútorok, színes évelőágyások és egyedi fák kapnak helyet, ezen felül kialakítanak egy látványos vízképpel működő, burkolatba süllyesztett nagyobb méretű szökőkutat is.

Kép

A II. János Pál pápa tér átépítése és a Szinva-patak mederrendezése kapcsán az ott lévő közúti híd járdáját is szélesítik majd, de a munkavégzés idején zavartalan marad a közúti forgalom. A híd szerkezetébe beépül a jelenleg meder felett átvezetett közművezeték.

Kép

A munkával várhatóan 2020 őszére végez a közbeszerzési eljáráson nyertes kivitelező, a DHJ Építő Kft.

A felújítás a Diósgyőri városközpont integrált rehabilitációja TOP-projekt keretében valósul meg. A kivitelezés összköltsége megközelíti a 300 millió forintot.

Ez is érdekelhet

A Miskolci Egyetem lesz a Magyarok a Marson mérnöki verseny állandó házigazdája
MiskolcBelföldOktatás
Ettől az évtől a Miskolci Egyetem (ME) lesz a húszéves Magyarok a Marson robotikai és mérnöki verseny hivatalos házigazdája. Az együttműködés célja, hogy az egyetem támogathassa a jövő mérnökeinek fejlődését és közelebb vigye egymáshoz az oktatást, a gyakorlati tapasztalatszerzést és az innovációt.
A sikert nehéz feldolgozni
MiskolcSportBelföldVilágBorsod-Abaúj-Zemplén
Híres sportolókkal beszélgettek szerdán délután a Mathias Corvinus Collegium Miskolci Képzési Központjában.
Parkolási rend Miskolc város napján
Miskolc
Május 11-én (hétfőn), Miskolc Város Napja alkalmából a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. üzemeltetésében lévő felszíni fizetős várakozási területeken díjmentes a parkolás.
Béremelést jelentett be Miskolc polgármestere
Miskolc
Szerda reggel tájékoztatta a kollégákat.