Ugrás a tartalomra

A kritikus vonalakon intézkedik az MVK

Létrehozva
Veres Pál polgármester a miskolci tömegközlekedési vállalat által a kritikus sofőrhiány miatt bevezetett menetrendváltozás hétfői tapasztalatait összesítve utasította az MVK Zrt.-t, hogy a lehetőségeihez képest vegye figyelembe az utazók igényeit.
Kép

Ennek eredményeképpen november 6-tól, szerdától, a kritikusnak ítélt vonalakon jobbító intézkedéseket vezet be az MVK Zrt. 

Veres Pál polgármester továbbra is elkötelezett abban, hogy a VEKE bevonásával, a miskolciakkal együttműködve és biztosítva a szükséges forrásokat, Miskolcon olyan tömegközlekedés jöjjön létre, amely fenntartható, és eleget tesz a miskolci utazók igényeinek – olvasható a városháza közleményében.

 Több járat érinti az Egyetemvárost munkanapokon

Az Egyetemvárosba utazók könnyebb eljutása, illetve hazajutása érdekében november 6-án, szerdától munkanapokon a Búza térről 06:55-kor, illetve a Miskolctapolca Barlangfürdő végállomásról a 14:42-kor, 15:12-kor, 15:28-kor, 16:42-kor, 16:58-kor és 17:12-kor induló 2-es autóbuszok az Egyetemváros végállomás érintésével közlekednek, továbbá indul egy plusz 12-es autóbusz 07:17-kor a Centrumtól. Mivel a Búza térről 06:55-kor induló 2-es busz az Egyetemváros végállomás érintésével közlekedik, ezért Miskolctapolca Barlangfürdő irányába nem áll meg a Csermőkei út megállóhelyen.

Ez is érdekelhet

Forró vízbe hívták légyottra
MiskolcKultúra
A Múzeumok éjszakája programsorozat részeként az elsők között rendezték meg a 26. Légyott – Tompa plusz Pávai című kiállítás megnyitóját. Az azonos című antológiát is bemutatták.
Képgaléria
Ifi Feszt
Közösségi élmények és bulihangulat az IFI-FESZTen, Miskolc legnyáribb helyszínén
MiskolcSzabadidő
Előadásokkal, közösségi programokkal és koncertekkel várta a fiatalokat szombaton az első IFI-FESZT Miskolctapolcán. Az egész napos rendezvényen a tartalmas beszélgetések mellett a közös élményeké és a szórakozásé is főszerep jutott.
Bella Smuda marad
MiskolcSport
Kosárlabda: az NB I-es diósgyőriek bejelentették a 2026/2027-es szezon első légiós igazolását.
Jason Pineo is a Maciknál marad
MiskolcSport
A DVTK Jegesmedvék meghosszabbította a támadó szerződését.