Ugrás a tartalomra

Karácsonyra megint kifosztjuk a boltokat

Létrehozva
A tavalyi 41 ezer forint helyett az idén már átlagosan 48 400 forintot terveznek karácsonyi ajándékokra költeni az aktív internetezők, ami több mint 20 ezer forinttal haladja meg a négy évvel ezelőtti keretet - derül ki az Árukereső.hu és a GKI Digital éves közös kutatásából.

A hazai internetező felnőtt lakosság körében végzett felmérés szerint idén átlagosan nyolc ember megajándékozását tervezik a karácsonyra készülődők.

Az MTI-hez eljuttatott összefoglaló szerint már a rendelés előtti tájékozódásban is megelőzi az internet az olyan hagyományos csatornákat, mint a bolti nézelődés, vagy az akciós újságok és egyéb hirdetések, reklámok böngészése. Újdonság, hogy a világhálón belüli tájékozódási források között idén az ár-összehasonlító oldalak használata lett a legkedveltebb megoldás a vásárlás előtti tájékozódás és termékkeresés során, ezeket a válaszadók 74 százaléka veszi igénybe.

Kép

A magyar netezők 80 százaléka ezúttal is tervez belföldi webáruházból rendelni, de 18 százalékuk a külföldi rendelés lehetőségét sem veti el, átlagosan 14 ezer forintot szánva erre. A hagyományos beszerzési módot választók 54 százaléka bevásárlóközpontokban, 29 százaléka szaküzletekben, illetve boltokban vesz ajándékokat. A külföldi rendelésekben élen járnak a férfiak, plázákban viszont szívesebben vásárolnak a nők, illetve a fiatalok és a nyugdíjasok.

Az internetezők 21 százaléka már októberben nekilátott az ajándékok beszerzésének. A válaszadók 39 százaléka nem köti ezt a folyamatot konkrét időszakhoz, inkább a megfelelő akciókra várnak.

Az ajándékok között továbbra is a ruházati cikk, a szépségápolási termék, kozmetikum, valamint a játék a három legnépszerűbb termékkategória.

A kutatást az Árukereső.hu megbízásából a GKI Digital készítette el 2019 októberében. A felmérés online adatfelvétellel készült, 3056 fős válaszadói minta alapján.

Ez is érdekelhet

Parkolási rend Miskolc város napján
Miskolc
Május 11-én (hétfőn), Miskolc Város Napja alkalmából a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. üzemeltetésében lévő felszíni fizetős várakozási területeken díjmentes a parkolás.
Béremelést jelentett be Miskolc polgármestere
Miskolc
Szerda reggel tájékoztatta a kollégákat.
Örültek a történelemérettségi témaköreinek a végzősök
MiskolcOktatás
Honfoglalás, Kádár-korszak, középkori egyház – többek között ezek a témák szerepeltek a középszintű történelemérettségi feladatai között szerdán.
Időutazás a belváros szívébe – megelevenedik a múlt Miskolc Város Napján
MiskolcSzabadidő
Miskolc városa minden évben méltó módon szeretné megünnepelni fennállását, ennek jegyében idén is pezsgő programokkal várja az érdeklődőket a Város Napja alkalmából. Május 9.-én és 10.-én a belváros különleges hangulatba öltözik.