Ugrás a tartalomra

A Katalin köztől a Bosch felé kerékpárral

Létrehozva
Jelentős részben önálló biciklis útszakasz épül a Bosch felé – tájékoztatta szerkesztőségünket a miskolci polgármesteri hivatal.

A Katalin közt és a Bosch üzemet összekötő bicikliút első üteme korábban már megvalósult, igaz, jórészt felfestésekkel, a meglévő járda- és útszakaszokon. Most következik a második ütem, ami már jelentős részben önálló útszakasz kiépítéséből áll – olvasható a közleményben.

Kép

Azt írják, hogy a Szentpéteri kapui húszemeletestől folytatódik a kerékpárút, és halad az út jobb (keleti), később a bal (nyugati) oldalán, gyakorlatilag a megyeszékhely határáig; ott egy későbbi másik projekt függvénye lehet a Szirmabesenyő felé való továbbépítése. A jelenlegi fázis 2,3 kilométer hosszt jelent.

A közleményből megtudhatjuk, hogy most készítik elő a területet, ez több helyen fakivágást jelent – lehetőség szerint szociális alapon, tűzifaként hasznosítják majd ezeket. A megyei kórháznál lévő, „befelé” irányú buszmegállót is odébb kell kicsit helyezni. További észrevehető változás lesz a beruházás befejeztével, hogy a korábban felfestett, illetve megépült Zsolcai kapui szakaszon a térkövezést ki kell cserélni biztonsági okokból, előírás szerint „simább” burkolatra. Ennek keretében valósulhat meg a kerékpárutat és a járdát, illetve az autós parkoló-felületet elválasztani hivatott, ám idejekorán eltűnt-ellopott fém elválasztók pótlása is.

Ez is érdekelhet

Háborúellenes Gyűlés
Miskolcra látogat Orbán Viktor szombaton
MiskolcBelföld
Országjárásra indult Orbán Viktor, melynek következő állomása Miskolc.
Zemlényi Attila
Elismeri a Pogány Indulót
MiskolcKultúra
Március 21-e a költészet világnapja. Zemlényi Attila költővel beszélgettünk a tehetségről, a vers hatásáról és arról, hogy ma már nem ismerhetőek fel a költők pusztán a hosszú kabátjukról.
Lángok közül mentette ki az idős nőt a miskolci rendőrnő
„Az a robbanás olyan volt, mintha akciófilmben lettünk volna” - Lángok közül mentette ki az idős asszonyt a miskolci rendőrnő
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénHavaria
Drámai pillanatok játszódtak le egy miskolci társasházban: egy zászlós és társa az életét kockáztatva rohant be a füsttel teli lakásba, hogy kimentsenek egy kétségbeesett nyugdíjast. A mentés sikerült, de a tűz nyomot hagyott a rendőrnőn is.
Jön a keleti rangadó: Nyíregyháza - DVTK
MiskolcSport
A Diósgyőr a keleti rangadón lép pályára. A Nyíregyháza SFC vendége lesz a DVTK.