Ugrás a tartalomra

Lejár a határidő a plakátok eltávolítására

Létrehozva
Kedd délután 16 órakor lejár annak határideje, hogy az önkormányzati választáson indult jelöltek és jelölőszervezetek eltávolítsák a kampány időszakában közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
Kép

A választási törvény szerint a szavazás napja után egy hónapon belül, tehát november 12-én 16 óráig kell eltávolítania a plakátokat annak, aki elhelyezte vagy akinek az érdekében elhelyezték.

Ha a hirdetményeket nem távolítják el időben, akkor az önkormányzatoknak kell eljárniuk. Az önkormányzatok a határidő lejárta után maguk is eltávolíthatják a plakátokat, majd a költségeket kiszámlázhatják.

A legtöbb önkormányzat a választási időszakra hirdetőtáblákhoz hasonló "kampányoszlopokat" helyezett ki a közterületekre, a jelöltek és jelölőszervezetek ezekre ingyen ragaszthatták fel plakátjaikat, szóróanyagaikat.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Múzeumok Éjszakája
Eltűnt Kamilla
MiskolcKultúra
Nyomoztak a Múzeumok éjszakáján. Kiderült ugyanis, hogy Herman Ottó felesége eltűnt. A rendhagyó programnak a Keresd a nőt címet adta Fedor Vilmos, az esemény ötletgazdája.
Kosárlabda: bronzérmes lett a Diósgyőri Gimnázium lány csapata
MiskolcSport
Diákolimpia, IV. korcsoportos országos döntő, Hódmezővásárhely.
Képgaléria
Föccsfesztivál szombaton
Csúcsra járt a Miskolci Fröccsfesztivál
MiskolcSzabadidő
Megteltek a pincék előtti teraszok, minden irányból zene szólt, a poharak újra és újra összekoccantak – szombaton igazi fesztiválhangulat uralta a 20. Miskolci Fröccsfesztivál második napját.
Forró vízbe hívták légyottra
MiskolcKultúra
A Múzeumok éjszakája programsorozat részeként az elsők között rendezték meg a 26. Légyott – Tompa plusz Pávai című kiállítás megnyitóját. Az azonos című antológiát is bemutatták.