Ugrás a tartalomra

Miniszteri elismerést érdemelt a miskolci hajléktalangondozás – Duberné Dunaveczki Éva munkáját méltatták

Létrehozva
Miniszteri elismerő oklevelében részesítette Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere Duberné Dunaveczki Évát, a Magyar Vöröskereszt miskolci Hajléktalanokat Gondozó Központjának intézményvezetőjét. „Elismerés nélkül is ez volt és továbbra is ez lesz a hivatásom" – nyilatkozta portálunknak, mikor a miniszteri elismerésről kérdeztük.
Kép

Az elismerést a Szociális Munka Ünnepén a Parlamentben vette át a humanitárius szervezet Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezetének intézményvezetője az elmúlt 20 évben végzett folyamatos és odaadó munkájáért, amelyet a szociálisan rászoruló és magára maradt emberekért végez.

A minisztériumi díjra a Magyar Ápolási Egyesület terjesztette fel Duberné Dunaveczki Évát, aki 10 éve igazgatja a regionális szinten is legnagyobb férőhellyel bíró és legsokrétűbb szolgáltatást biztosító miskolci hajléktalanszállót.

„Nagyon jó érzés volt átvenni ezt a díjat. Csaknem 20 évnyi segítő munka után minden elismerés jól esik az embernek főleg azért, mert ezen a területen elég ritkán találja meg bármi ehhez hasonló elismerés a szakembereket" – nyilatkozta portálunknak Duberné Dunaveczki Éva. 

Hozzátette: ez a munkatársai érdeme is, hiszen csapatban dolgoznak.

– Igyekeztem a munkámat mindig 150 százalékon végezni, ami a jövőben is így lesz. Elismerés nélkül is ez volt és továbbra is ez lesz a hivatásom, a hajléktalanellátás. Sokkal inkább mentálisan, lelkiekben az ez az elismerést valami pluszt – emelte ki az elismerés kapcsán.

Az elismerő oklevelet Fülöp Attila adta át az Országház Felsőházi termében. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért felelős államtitkára beszédében kiemelte: „A szociális munka mindig is a közösségért tett munka lesz", mentes a zajos sikerektől, de annál hálásabb.

Az ünnepségen részt vett Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke, aki beszédben hangsúlyozta: „A szociális munka akár hivatásos, akár önkéntes, az egyik legnemesebb munka a világon, valódi szolgálat", amelyhez elhivatottság és áldozatvállalás is szükséges.

Ez is érdekelhet

MVK: forgalomkorlátozás lesz szombat este az Avason
Miskolc
Július 18-án, szombaton várhatóan 18 és 20 óra között – daruzás miatt – ideiglenesen, teljes szélességében lezárják a Pattantyús utcát.
Késmárki utca: dupla védelem a túlzott beépítéssel szemben
Miskolc
Az elmúlt napokban élénk vita alakult ki a közösségi médiában a miskolctapolcai Késmárki utcában zajló munkák miatt. Egyes bejegyzések szerint erdőirtás kezdődött a területen, mások pedig azt állították, hogy hamarosan tízlakásos társasházak épülnek majd.
Figyeljék a kihelyezett forgalomtechnikai jelzéseket, sok miskolci utcában dolgoznak
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról péntek reggel.
Dixie és Jazz Fesztivál
A jazz fővárosa lesz Miskolc három napon át – íme a részletes program
MiskolcKultúraSzabadidő
Három napra a jazz fővárosává válik Miskolc: érkezik a IX. Miskolci Dixie és Jazz Fesztivál.