Ugrás a tartalomra

Elkötelezettek a szülészet megtartása mellett

Létrehozva
Jakab Péter arra kéri a kormányt, hogy induljon meg egy egyeztetés az Emmi és a miskolci önkormányzat között a Semmelweis Kórház Szülészeti- és Nőgyógyászati Osztályának bezárása kapcsán.

A Jobbik országgyűlési képviselője azt szeretné, hogy ebben a kérdésben a miskolciak feje fölött ne szülessen döntés.

Kép
Fotó: Juhász Ákos

A témában tartott pénteki sajtótájékoztatón Badány Lajos azt hangsúlyozta: 114 orvos, ápoló és aneszteziológus fejezte ki tiltakozását a tervezett bezárás ellen. A párhuzamosság megszüntetésével indokolt elképzeléssel a Velünk a Város frakcióvezető-helyettese szerint a megyei kórház szülészete a jelenleginél kétszer több szülést nem fog tudni levezényelni.

Kép

– A következő ülésen egy állásfoglalást fogunk beterjeszteni, amiben a miskolci közgyűlés kifejezi, hogy elkötelezett a Semmelweis kórház Szülészeti- és Nőgyógyászati Osztályának megtartása mellett, és arra kéri a megyei központi kórház vezetőségét és az Emmi-t, hogy egymással egyeztetve egy másik, alkalmas épületet találjanak az egynapos sebészet befogadására – fogalmazott a frakcióvezető-helyettes.

Ez is érdekelhet

Szoros csatában marad alul a DVTK. Fotó: magánarchívum
A diósgyőri hölgyek is kikaptak
MiskolcSport
Labdarúgás, Simple Női Liga NB I., 15. forduló: hazai környezetben veszítettek a piros-fehérek.
muaythai magyar bajnokság
Érmeket szereztek Budapesten a miskolciak
MiskolcSport
A fővárosban zajlik a muaythai magyar bajnokság.
Nyíregyháza SFC - DVTK Fotó: Homoky György
A másodikban lenyomták a DVTK-t
MiskolcSport
A Diósgyőr szombaton délután a keleti rangadón lépett pályára. A Nyíregyháza SFC vendége volt a DVTK.
Tűz Miskolcon, Andor utca. Fotó: Matisz Viktor tű. főhadnagy / Miskolc HTP
Borzalmas: a mosógép is megolvadt a péntek esti miskolci tűzben
MiskolcHavaria
Tűz ütött ki egy családi házban Miskolcon, az Andor utcában március 20-án este: az ingatlan két szobája égett teljes terjedelmében.