Ugrás a tartalomra

Újabb gitáros nemzetközi siker

Létrehozva
November végén újra Ukrajnában járt Vihula Mihajlo gitárművész diákjaival. A zeneszerző alaposan felkészítette most is tanítványait, így szép helyezéseket értek el a gitárversenyen.
Kép
Fotó: Mocsári László

A Fazekas Utcai Általános Iskola és AMI két gitártanszakos tanulója, Galgóczy Gábor és Türk Zsombor a november végén megrendezett nemzetközi versenyen vett részt Ukrajnában. A színvonalas és magas szakmai státuszú versenyen a Fazekas növendékei harmadik és első helyezést értek el, rajtuk kívül a harmadik korcsoportban ukrán és litván nemzetiségű versenyzők voltak.

Vihula Mihajlo már nem először vitte magával tanítványait szülőhazájába. – Habár az út hosszú volt és fárasztó, nemcsak a díjakért, de az élményért is megérte. A diákok egy neves versenyen vehettek részt, megismerkedhettek az ukrán gitártanítással, híres felkészítő tanárokkal, illetve magával a tapasztalt zsűrivel.

A dobogó helyeket díszes oklevéllel, plakettel díjazták, az első helyet pedig egy Yamaha C40 típusú gitárral jutalmazták.

Ez is érdekelhet

Posztumusz Kartal–Veczán-díjat kapott Kriza Ákos
Miskolc
A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) miskolci csoportja idén tizenötödik alkalommal rendezte meg a Miskolci Nemzeti Estélyt a Zenepalotában.
DVTK HUNTHERM -  Fenerbahçe Opet
Úgy elverték a Diósgyőrt, mint még soha
MiskolcSport
A DVTK HunTherm Euroliga mérkőzést játszott szerda este. A Fenerbahce vendégeként lépett pályára a DVTK HunTherm.
„A jövő a multi-generációs munkahely”
MiskolcTudomány
Népszerű generációkutató volt a miskolci MCC vendége szerdán.
A cigánybáró - kiállítás és előadás a Miskolci Színészmúzeumban
Kitárult A cigánybáró világa
MiskolcKultúra
A Miskolci Színháztörténeti és Színészmúzeumban ezúttal az operettek világa tárult a látogatók elé: A cigánybáró varázslatos története, zenéje és színházi hagyománya elevenedett meg a Thália-ház falai között.