Ugrás a tartalomra

Meglepetés a cipősdobozban – akciót hirdet a múzeum csapata

Létrehozva
Ismét cipősdobozban várják a rászorulóknak szánt ajándékokat a Herman Ottó Múzeumban.

A Herman Ottó Múzeum és a Női Erőforrás Család és KarrierPONT az idén is meghirdeti jótékonysági „Cipősdoboz akcióját”. A dobozokat december 12-ig, csütörtökig adhatják le a segíteni akarók a Herman Ottó Múzeum központi épületében (Miskolc, Görgey u. 28.), a Miskolci Galériában (Miskolc, Rákóczi F. u. 2.) és a Női Erőforrás Család és KarrierPONTban (3525 Miskolc Széchenyi utca 19. fsz.7. - Weidlich udvarban).

Az ajándékokat karácsonyi belépőjegyekkel köszöni meg a múzeum, amelyek 2020. január 31-ig használhatók fel a Pannon-tenger Kiállítóépület és a Miskolci Galéria kiállítóhelyein.

A Herman Ottó Múzeum a cipősdoboz-ajándékokat a múzeumban tartandó Képtári karácsony című rendezvényen az együttműködő segélyszervezettel közösen adja át a rászorulóknak. 

Hogyan érdemes elkészíteni az ajándékba szánt cipősdobozokat?

1.       Keressen egy jó állapotban lévő, üres cipősdobozt!

2.      Döntse el, hogy hány év körüli fiúnak vagy lánynak szánja ajándékát!

Ön akár több dobozt is készíthet!

3.      A cipősdobozt töltse meg ajándékokkal az alábbi szempontok szerint:

-          játékok, (kisautók, labdák, babák, plüssállatok, világító vagy hangot adó játékok)

-          higiéniai eszközök, (fogkefe, fogkrém, szappan stb.)

Kérjük ne tegyen a dobozba: konzervet, romlandó ételeket, gyümölcsöt, agresszivitásra késztető képeket, játékokat. További információ a www.hermuz.hu és a múzeum Facebook oldalán olvasható!

4.      Az elkészült ajándék csomagolja be és jól láthatóan írja rá, hogy milyen korosztályú lánynak/fiúnak szánja ajándékát! 

Ez is érdekelhet

Ádám Attila Megasztár
„Ha ő nincs, én sem vagyok itt” – Ádám Attila szívszorító vallomása a Megasztárból
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBulvárCelebhírek
A borsod-abaúj-zempléni kis községből robbant be a Megasztár élő show-jába. Ádám Attila göröngyös úton jutott el idáig.
25 órás táncmaraton
Huszonöt év, huszonöt óra, végtelen ritmus
MiskolcKultúraSzabadidő
Negyed évszázados lett a Limited Dance Academy, és nem is akárhogyan ünneplik meg ezt az évfordulót. 25 órán át táncolnak megállás nélkül a diákok.
Elhagyott épület lángolt a belvárosban
MiskolcHavaria
A romos épület oltását már megkezdték a tűzoltók.
Csemege lesz a szomszédvárak csatája
MiskolcSport
A négy napos ünnep sorsolása úgy hozta, hogy október 24-én Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei rangadót játszanak a férfi kosárlabda NB I/B-ben.