A levendula az utóbbi években hatalmas népszerűségnek örvend, ami nem csoda, hiszen rengeteg felhasználási formáját ismerjük. Gyógyhatása nyugtató, fertőtlenítő, baktériumölő, használjuk migrén ellen és gyomorgörcs esetén.
Levendulaszüret Gyuri bácsi gyógynövénykertjében
Létrehozva
Lehet készíteni belőle fagylaltot, szörpöt, süteményeket, jellegzetes illata pedig a molyok mellett a szúnyogokat és legyeket is távol tartja - ez a levendula. Most pedig szüretelni lehetett Szabó Györgynél, a bükki füvesembernél.
Ez is érdekelhet
Nincs 2-0, szombaton Diósgyőrben ismét találka
A DVTK HunTherm a bajnoki elődöntő második meccsét játszotta szerdán. A Sopron Basket vendége volt a DVTK HunTherm.
Selyemréti épülettűz – felajánlották a segítséget
Tájékoztatást adott ki az önkormányzat a márciusi selyemréti épülettűzről.
Az italos kartonok szelektív gyűjtését népszerűsítő kampány indul
A kommunikációs kampány részeként italos kartongyűjtő versenyt is meghirdettek általános iskolák és középiskolák számára.
Néphagyományok költöztek a miskolci óvodába
Színes népviselet, vidám gyermekdalok és hagyományos játékok töltötték meg szerdán a miskolci Bársony János úti tagóvodát. A MIÓVI néphagyományőrző csoportjai itt tartották idei találkozójukat, amelyet a magyar népviselet napjához kapcsolódva szerveztek meg.