Ugrás a tartalomra

Közlekedők, figyelem: útlezárások a Tour de Hongrie miatt!

Létrehozva
Útlezárások és ingyenes közösségi közlekedés aznap – szeptember 2-án Miskolcon rajtol a Tour de Hongrie kerékpáros verseny 5. szakasza.
Kép

 

 

A kerékpáros világ élmezőnye látogat Miskolcra szerdán. Húsz csapat százhúsz nemzetközi élvonalbeli versenyzője áll rajthoz Miskolc belvárosában, hogy 11 órakor egy ünnepélyes „díszrajtot” követően végül Felső-Majláthon élesben is megmérettessen.

A belvárosi díszrajt miatt szerdán lezárják a Szemere úti kereszteződéstől kezdődően az Uitz Béla – Kálvin János utca párhuzamos, négy sávos szakaszát, egészen a Petőfi utca 1-3-ig. A belváros felé haladva a Meggyesalja utca felől a Papszer utcán át a Görgey utca felé a forgalom továbbra is biztosított lesz, csakúgy, mint a Petőfi utca belváros felé tartó oldala, melyen így a Rácz György utcán áthajtva szintén elérhető a Papszer utca.
A lezárás reggel 8 óra és délután 14 óra között tart.

A szervezők kérik a belváros ezen oldaláról megközelíthető parkoló zónákat – Városháztéri nagyparkoló, Kandia/Csizmadia köz, Szinva terasz, Európa téri mélygarázs, Erzsébet téri zúzalákos parkoló, Széchenyi u. 4. belső udvara – használó autósokat, hogy aznap reggel 8 óráig parkoljanak ki vagy be.

A rajtfelvonulás útvonala idején kisebb, néhány perces lezárások várhatóak az alábbi útvonalon is: Petőfi utca – Kiss Ernő utca – Vasgyári út – Újgyőri főtér – Andrássy út – Kiss tábornok út – Hegyalja utca.

Ingyenes közösségi közlekedés

Ezen a napon délelőtt az MVK Zrt. belvárost érintő járatai kerülő úton közlekednek, melyre vonatkozóan az MVK Zrt. közleménye az irányadó.

A Kis-Hunyad utca felújítása és az Uitz Béla utca – Kálvin János utca lezárása miatt torlódhat a forgalom városszerte. Kérik az autókkal közlekedőket, hogy szeptember 2-án reggel ezt vegyék figyelembe és lehetőség szerint korábbi időpontban induljanak útnak.

Veres Pál polgármester – figyelemmel kísérve az útlezárásokat és az autókkal közlekedők nehézségeit – azt a döntést hozta, hogy szeptember 2-án egész nap díjmentes lesz a közösségi közlekedés az MVK Zrt. valamennyi járatán.

Ez is érdekelhet

kézilabda
A Veszprém simán nyert Miskolcon
MiskolcSport
Kézilabda, NB I/B férfi, 24. forduló: a második helyezett vendégek meg sem izzadtak a két pontért az utolsó előtti piros-fehéreknél.
A magyar költészet napja Lillafüreden
Ódák a költészet napján – átadták az idei díjakat Lillafüreden
MiskolcKultúra
A magyar költészet napján adták át „Az év Ódaköltője – 2026” pályázat díjait Lillafüreden. A Lillafüred Alapítvány által meghirdetett irodalmi versenyre idén összesen 189 pályamű érkezett, kizárólag az óda műfajában.
labdarúgás
Kikapott a Vasút
MiskolcSport
Labdarúgás, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei I. osztály, 23. forduló: Miskolcon nyert a bajnokesélyes Gesztely.
DVTK II F4R Fotó: DVTK
Ötössel küldték haza ellenfelüket
MiskolcSport
A DVTK II F4R csapata hazai meccset játszott szombaton. Az Ózd-Sajóvölgye Focisuli gárdáját fogadta a DVTK II F4R.