Ugrás a tartalomra

Számvetés – Mennyien használták a Lévay uszodáját egy év alatt?

Létrehozva
Egy éve, szeptember 1-jén nyitották meg a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon sportközpontját. Az uszodát külsősök is használhatják. Ábrám Tibor iskolaigazgató arról számolt be, hogy szép számmal jöttek úszni a miskolciak.
Kép

Az ötsávos, huszonöt méteres uszodát és a szabvány méretű kézilabdapályát nemcsak a Lévay tanulóinak mindennapos testnevelésére tervezték, hanem Miskolc város közönsége előtt is megnyitották egy évvel ezelőtt.

Ábrám Tibor elmondta, mindkét helyiséget napi rendszerességgel kezdték látogatni a Miskolc Városi Sportiskola növendékei. – A mi tanulóink mellett négy másik miskolci általános iskola tanulói is használták iskolaidőben az uszodát. Rövid előkészületek után októberben nyitottunk meg a nagyközönség előtt, óriási volt az érdeklődés már az építkezés ideje alatt. Január-februárra már százhúsz látogató úszott heti rendszerességgel – mondta az igazgató, aki emlékeztetett az ország minden pontját érintő márciusi változásra. – A pandémia miatt nekünk is be kellett zárnunk, leengedtük a medencét, majd csak július 15-én indítottuk újra a szolgáltatást. Szeretnénk, ha mindenki tudná, hogy Miskolc szívében a továbbiakban is lehet egy jót úszni.

Csak bérlet váltható, napijegy nincs. A leginkább kihasznált napok a kedd és a csütörtök, kicsivel marad el mögöttük a szerda. A délutáni-esti időszakban mindennap nagyobb a kihasználtság a reggeli órákhoz képest. A közönség összetétele változatos, hiszen fiatalok és idősek egyaránt járnak a Lévay Sportközpontba.

Nyitvatartás:

Hétfőnként: 5:30-8:30, kivéve minden páros hétfőn: zárva

Kedd-péntek: 5:30-7:30 és 18:00-21:00

Szombat: 5:30-8:30 és 17:00-21:00

Vasárnap: zárva.

Ez is érdekelhet

kézilabda
A Veszprém simán nyert Miskolcon
MiskolcSport
Kézilabda, NB I/B férfi, 24. forduló: a második helyezett vendégek meg sem izzadtak a két pontért az utolsó előtti piros-fehéreknél.
A magyar költészet napja Lillafüreden
Ódák a költészet napján – átadták az idei díjakat Lillafüreden
MiskolcKultúra
A magyar költészet napján adták át „Az év Ódaköltője – 2026” pályázat díjait Lillafüreden. A Lillafüred Alapítvány által meghirdetett irodalmi versenyre idén összesen 189 pályamű érkezett, kizárólag az óda műfajában.
labdarúgás
Kikapott a Vasút
MiskolcSport
Labdarúgás, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei I. osztály, 23. forduló: Miskolcon nyert a bajnokesélyes Gesztely.
DVTK II F4R Fotó: DVTK
Ötössel küldték haza ellenfelüket
MiskolcSport
A DVTK II F4R csapata hazai meccset játszott szombaton. Az Ózd-Sajóvölgye Focisuli gárdáját fogadta a DVTK II F4R.