Ugrás a tartalomra

Velünk a Város: A Fidesz az elvonásokban jeleskedik

Létrehozva
A Velünk a Város képviselői szerint a fideszes javaslat nem más, mint fedezet nélküli ígérgetés, más kontójára.

Közleményt juttatott el szerkesztőségünkbe a Velünk a Város frakció, a miskolci Fidesz-KDNP frakció napirendre végül nem vett sürgősségi indítványával kapcsolatban. Az írást változtatás nélkül közöljük:

„Mentőcsomag. Furán hangzik ez a szó a fideszes képviselők szájából. Azt állítják, az októberi testületi ülésre benyújtott javaslatuk mentőcsomag lett volna a miskolciaknak. Azoknak a miskolciaknak, akiket ők – és a velük egyszínű kormány - lökött a vízbe. A kormány eddig több mint hétmilliárd forintot vont el a várostól, és a járványhelyzetre hivatkozva most éppen a tömegközlekedést próbálja tönkre tenni. Talán ez már több is, mint próbálkozás, hiszen, ha elvonják az MVK Zrt.-től a jövő évi állami támogatást, ami közel 500 millió forint, akkor azzal tönkre is teszik az egyébként is nehéz helyzetben lévő városi közlekedési vállalatot.

Mit jelent ez az elvonás pontosan? Az MVK Zrt. éves támogatása úgy áll össze, hogy nagyobb részben a miskolci önkormányzat, kisebb részben az állam finanszírozza azt. Ha ebből az egyik láb kiesik, akkor csak a pénz közel háromnegyede marad meg, azaz háromnegyed évre elegendő üzemeltetési díj. Mert a fideszes kormány úgy gondolja, hogy a tömegközlekedés finanszírozása nem kötelező feladata a városoknak. Őket nem érdekli, járnak-e a miskolci buszok. Ennek megmagyarázását pedig a városi vezetőkre bízza. Korrekt? Nem.

Majd megérkeznek a miskolci fideszes képviselők, és ők sem korrektek. Mondjuk nem is vártuk tőlük. Pénzt ígérnek a miskolciaknak, semmi sem drága alapon. Azt persze nem mondják, honnan adjunk, az általuk ránk hagyott üres kassza melyik szegletéből. Azt sem mondják, mit tettek politikustársaiknál, a szintén fideszes kormánynál azért, hogy például a tömegközlekedés finanszírozása megmaradjon. Hogyan lobbiztak, lobbiztak-e azért, hogy újabb 500 millió forintot ne vegyenek el a miskolci tömegközlekedéstől és a miskolci emberektől, akik joggal szeretnék használni azt.

Feltehetően nem. Ők éppen álintézkedésekkel, hangos, hangulatkeltő politizálással voltak elfoglalva. Ahogy teszik ezt mindig is. A várospolitika nem jelent számukra semmit, pártérdek szerint működnek.

Mentőcsomag? Ugyan már, fideszes képviselőtársaim. Ha csak ennyit tudnak, fedezet nélkül, más kontójára ígérgetni, miközben párttársaik folyamatosan dézsmálják és sarcolják a közös kasszát, akkor jobb, ha meg sem próbálnak segíteni!”

Ez is érdekelhet

Összetartozás és hagyomány a lengyel közösségben
MiskolcKultúra
A lengyel közösség élő hagyományait bemutató rendezvényt tartottak Miskolcon, ahol a múlt, a jelen és a jövő egyszerre kapott hangsúlyt.
Képgaléria
Miskolc City Airport - Történelmi pillanat
MiskolcSzabadidő
Négy év szünet után Miskolcnak újra van repülőtere. A Miskolc City Airportot a Csorba-tó mellett, a korábbi helyszíntől mintegy 800 méterre alakították ki A fejlesztés jelenlegi állásáról, és az augusztusi nyitórendezvény részleteiről számoltak be pénteken.
A szavazóhelyiségek készen állnak a vasárnapi rohamra
Miskolc
Pénteken befejezték a utolsó szavazókörök kialakítását is abból a százharmincból, amelyekben leadhatják a voksaikat a miskolciak.
Képgaléria
Égett a Juno szálló Miskolctapolcán - frissítve!
MiskolcHavaria
A tűz az évek óta üzemen kívül lévő szálló második emeletén keletkezett, egyelőre ismeretlen okból.