Ugrás a tartalomra

Tovább nőtt a légszennyezettség

Létrehozva
Országszerte tovább nőtt a légszennyezettség a magas szállópor-tartalom miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hétfőn egészségtelennek minősítette a levegőt Budapesten, Szegeden, Székesfehérváron és Várpalotán. Továbbá kifogásoltnak minősítették tizenhét település levegőjét. Ezek: Szombathely, Szentgotthárd, Győr, Sarród, Ajka, Tatabánya, Pécs, Százhalombatta, Tököl, Vác, Salgótarján, Debrecen, Nyíregyháza, Miskolc, Sajószentpéter, Kazincbarcika és Putnok. A felsorolt településeken a levegőminőségben jelentős változás nem várható - írták.

Az NNK korábban arra figyelmeztetett: rossz levegőminőség esetén a gyermekeknél, az időseknél, a krónikus légzőszervi, illetve a szív- és érrendszeri betegségben szenvedőknél, valamint a várandós kismamáknál enyhe légzőszervi tünetek, például köhögés, légúti irritáció jelentkezhetnek, illetve meglévő tüneteik súlyosbodhatnak. A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz. Az első kategória az elfogadható, a második a kifogásolt, a harmadik az egészségtelen és a negyedik a veszélyes minősítés.

Ez is érdekelhet

Madárgyűrűzéssel és látványetetéssel készül az állatkert a madarak és fák napjára
MiskolcKörnyezet
A fák susognak, a madarak dalolnak, a természet titkai rád várnak - hívogatja az érdeklődőket a Miskolci Állatkert a május 10-ei rendezvényre.
Képgaléria
fotó: Mocsári László
Családi nappal erősítették a közösséget a Bábonyibércen
MiskolcSzabadidő
MosolyFesztre várták a helyieket a bábonyibérci városrészben, ahol a „Együtt a Tetemvár – Bábonyibérc városrészekért!” elnevezésű projekt keretében szerveztek közösségi programot a lakóknak.
Vigyázzunk közös értékeinkre!
Miskolc
A Miskolci Városgazda kéri a lakosságot, hogy ne rongálják a Centrum előtti fák körüli kis kerítéseket.
Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
MiskolcKultúra
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írását közöljük, helytörténeti érdekességekkel.