Ugrás a tartalomra

Egy újabb fagyos éjszakán vagyunk túl

Létrehozva
Tudjuk, nem is gondolná, de Kakucson mérték éjjel a leghidegebbet.

Hazánk nagy részén tegnap napközben és utána éjszaka is derült volt az ég, gyenge a légmozgás, emiatt erős volt az éjszakai lehűlés, -1 és -10 fok közé csökkent a hőmérséklet – írja hivatalos Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Megtudjuk innen azt is, hogy a leghidegebbet ezúttal a Pest megyei Kakucson mérték, ott -9,7 fokig csökkent a hőmérséklet (szombatra virradóra Zabaron volt a leghidegebb, most ott csupán -9,6 fokot mutatott a hőmérő).

Az országban több helyen képződött köd és rétegfelhőzet a reggeli órákra, de ez napkelte után általában gyorsan feloszlott, kivételt csak a délkeleti országrész jelent, ott makacsabb a köd, másutt derült, napos az idő.

Délutántól az Alföldön és délen, estétől pedig már máshol is megnövekszik a felhőzet. Csapadék nem lesz. A délnyugatira forduló szél nagy területen megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 4 és 8 fok között alakul. Késő estére -2 és +2 fok közé csökken a hőmérséklet.

Ez is érdekelhet

Ügyfélfogadási rend változásáról közölt információt a Városháza
Miskolc
Szerdán kell számolni a kimaradással.
Napsütés időjárás indito. Fotó: Osztie Tibor
Felhőket igen, lehűlést aligha hoz a hétfő
Miskolc
Maradnak az áprilist idéző pluszok.
Mutatjuk, mire készüljön a város útjain
Miskolc
A félsávos lezárások és útterelések hétfő reggel is említésre méltóak.
Képgaléria
Családi nap a Szent István téren
Lovas huszárok és játékpark várta a családokat
MiskolcSzabadidő
Egész napos, ingyenes programokkal várták a családokat és az ünneplőket a Szent István téren, ahol huszártábor, játékpark és színpadi előadások idézték meg az 1848–49-es forradalom hangulatát.